Stal Brzeg – LZS Starowice 2:1

Bardzo dobry mecz Stalowców, w szczególności pierwsza połowa i awans do kolejnej rundy rozgrywek wojewódzkiego Pucharu Polski.

Choć zwycięstwo jedną bramką może wskazywać, że było to zacięte i wyrównane spotkanie, to w rzeczywistości brzeżanie kulturą gry znacznie przewyższali III-ligowca. W drugiej połowie, gdy goście dokonali kilku zmian mecz nieco się wyrównał, ale to Stalowcy zadali decydujący cios.

Mecz bardzo mocno rozpoczęli podopieczni Pawła Schmidta, stwarzając sobie sporo okazji bramkowych. Najlepszą wykreował sobie Maksymilian Podgórski, który w polu karnym zszedł na prawą nogę i uderzył, lecz dobrze interweniował Kowalczyk. Próbowali również Rakoczy, Sypek i Kuriata, lecz albo brakowało im precyzji, albo w ogóle nie zdołali oddawać strzałów. Najbliżej otwierającego trafienia w 27. minucie ponownie był Podgórski. Najskuteczniejszy zawodnik Stali otrzymał podanie od Rafała Brusiły i huknął z całej siły nad poprzeczką z okolic dwunastego metra. Przyjezdni odpowiedzieli raz, płaskim strzałem z ponad 20 metrów, lecz czujny był Aleksander Firek. Wydawało się, że obie ekipy zejdą na przerwę przy bezbramkowym remisie, ale wtedy błysnął Maciej Rakoczy. Pomocnik żółto-niebieskich zaskakującym strzałem z rzutu wolnego przy bliskim słupku zaskoczył bramkarza starowiczan i Stal prowadziła 1:0.

Po zmianie stron gra się nieco bardziej wyrównała. Dużo wiatru z przodu robił doświadczony Adam Setla, który wszedł z ławki i w zasadzie swoją pierwszą okazję w tym spotkaniu wykorzystał. W 62. minucie napastnik otrzymał długie podanie, przejął futbolówkę przy niezdecydowaniu naszej defensywy i wyrównał stan meczu. Było 1:1. Wcześniej, jeszcze chwilę po zmianie stron dobrą okazję miał Rakoczy, który na wślizgu nie trafił jednak czysto w piłkę. Na murawie pojawiło się sporo chaosu, ale wciąż grę kreowali brzeżanie i to oni po jednej ze składnych akcji zdobyli zwycięskiego gola. W 72. minucie Maciej Rakoczy zagrał idealną piłkę do Maksymiliana Podgórskiego, a napastnik Stalowców z zimną krwią trafił na 2:1. Brzeżanie mieli jeszcze okazje do kontr, lecz żadnej z nich nie wykorzystali i dosyć spokojnie dowieźli zwycięstwo do końca. Ostatnim, wartym odnotowania wydarzeniem była czerwona kartka dla Michała Skowrona w obozie gości za dwa „żółtka”.

Nasi piłkarze po naprawdę dobrej grze awansowali do kolejnej rundy. Cieszy nas pozytywna reakcja po sobotniej wpadce i liczymy na to, że kolejne niełatwe spotkanie – już w sobotę w Głogówku – również zakończy się happy endem. Dodajmy, że w 1/8 finału PP nasi zawodnicy zagrają z Piastem Strzelce Opolskie. Mecz odbędzie się 18 listopada.