ZAPOWIEDŹ: Stal Brzeg – LZS Starowice

Data publikacji:
Podziel się z innymi: Facebook Twitter LinkedIn

Druga runda rozgrywek pucharowych przynosi bardzo ciekawie zapowiadające się starcie pomiędzy brzeską Stalą a LZS-em Starowice.

Klub ze Starowic Dolnych istnieje już od wielu lat, ale w roku 2002 został reaktywowany przez Dariusza Gajewskiego. Najlepszy okres w historii LZS-u trwa obecnie. To w poprzednim sezonie, po raz w drugi w historii klub spod Grodkowa wywalczył awans do III ligi. Wszyscy działacze mieli oczywiście nadzieję na to, że będzie to lepszy czas, niż w sezonie 2019/20, kiedy LZS na tym poziomie rozgrywkowym wywalczył łącznie cztery oczka.

Poczynione latem wzmocnienia rzeczywiście dają nadzieję na to, że drużyna Jakuba Reila może realnie powalczyć o utrzymanie. Wśród transferów wyróżnić należy przyjście Jakuba Czajkowskiego, który opuścił szatnię żółto-niebieskich. Przeważnie do Starowic latem trafiali młodzieżowcy, ponieważ ich był szczególny deficyt.

Przyszli: Kacper Dachnowski (Odra II Opole), Jacek Gurgul (Miedź II Legnica), Ołeksandr Zozulia (Znicz Biała Piska), Michał Skowron (Miedź II Legnica), Michał Wróbel (Małapanew Ozimek), Piotr Chodziutko (LKS Barycz Sułów), Kamil Korczak (GKS Katowice), Camilo Villarreal (GLKS Dobrcz), Jakub Czajkowski (Stal Brzeg).

Odeszli: Arkadiusz Fesser, Kacper Pawlus (obaj Polonia Karłowice), Ble Dro Narcisse (LZS Domaszkowice), Kaique Augusto, Adam Churas, Rafał Atroszko (wszyscy szukają klubu).

Początek sezonu w wykonaniu naszych rywali jest raczej przeciętny. Choć LZS rozegrał kilka niezłych spotkań, to jednak za każdym razem brakowało czegoś, by zgarnąć komplet punktów.  W pięciu starciach na poziomie III ligi Starowice zanotowały trzy remisy (2:2 z Wartą Gorzów, 2:2 z Górnikiem Polkowice i 0:0 z Gwarkiem Tarnowskie Góry), a także doznały dwóch porażek (0:4 ze Śląskiem II Wrocław i 2:3 z Górnikiem II Zabrze). Dorobek trzech oczek plasuje środowych przeciwników Stali na przedostatniej, 17. pozycji w tabeli III ligi. Najlepszym strzelcem tego zespołu jest Adam Setla, który dwukrotnie trafiał do siatki.

Dla LZS-u Starowice będzie to pierwsze starcie w tegorocznej edycji wojewódzkiego Pucharu Polski – nasi goście w I rundzie trafili bowiem na wolny los. Przypomnijmy, że Stalowcy w pierwszej fazie rozgrywek rozbili Naprzód Jemielnica 11:0.

Środowy pojedynek będzie 9. w historii meczem pomiędzy Stalą a LZS-em Starowice. Przebieg wcześniejszych spotkań przybliżamy w naszym osobnym artykule – TUTAJ.

Z pewnością środowy mecz przyniesie wiele emocji. Brzeżanie po ostatniej, ligowej wpadce będą liczyli na rehabilitację i pokonanie III-ligowca, ale podobny plan mają przecież starowiczanie, którzy w tym sezonie jeszcze nie wygrali. Gdy dodamy do tego, że będą to derby powiatu brzeskiego to… chyba nikogo nie trzeba już przekonywać, iż warto spędzić to popołudnie na Stadionie Miejskim w Brzegu. Do zobaczenia o 17:00!

1/16 finału wojewódzkiego Pucharu Polski

Stal Brzeg – LZS Starowice

30.08.2023 (środa), godz. 17:00

Stadion Miejski w Brzegu

fot. Janusz Pasieczny

Data publikacji:
Podziel się z innymi: Facebook Twitter LinkedIn