Sparing nr 4: Ruch Zdzieszowice – Stal Brzeg (ZAPOWIEDŹ)

Data publikacji:
Podziel się z innymi: Facebook Twitter LinkedIn

Już w środę nasi piłkarze rozegrają przedostatni mecz sparingowy. Rywalem Stali Brzeg będzie wicemistrz ubiegłego sezonu IV ligi opolskiej - Ruch Zdzieszowice.

Pierwszy mecz o stawkę zbliża się coraz większymi krokami. W meczu ze „Zdzichami” powinniśmy więc oglądać już skład bliski tego, który za półtora tygodnia wybiegnie na murawę w rozgrywkach ligowych. Od żółto-niebieskich musimy też oczekiwać znacznie lepszej postawy, niż w ostatnim pojedynku z Polonią Nysa.

Ruch Zdzieszowice, a więc gospodarz środowego sparingu w ubiegłym sezonie zajął 2. miejsce w IV lidze opolskiej, tracąc do nysan 11 punktów. Wydaje się, że w nadchodzących rozgrywkach zdzieszowiczanie będą zdecydowanym faworytem do awansu, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę wzmocnienia tego zespołu w ostatnich tygodniach. Ekipę trenera Sebastiana Polaka zasilili Dariusz Zapotoczny i Kacper Fedorowicz (obaj z Unii Krapkowice), Szymon Grek (Polonia Głubczyce), Filip Szampera (MKS Gogolin) oraz Mateusz Augustyn (Chemik Kędzierzyn-Koźle). Z klubu odeszli natomiast Kornel Skorzybót i Patryk Wojtasik (obaj do Victorii Chróścice), ale biorąc pod uwagę całokształt można stwierdzić, że kadra „Zdzichów” została zdecydowanie wzmocniona.

Zdzieszowiczanie w ramach letniego okresu przygotowawczego rozegrali dotychczas dwa mecze kontrolne – wygrany 3:0 z LZS-em Walce oraz przegrany 3:6 z Górnikiem II Zabrze.

Warto w tym miejscu wspomnieć, że obie ekipy już niebawem powinny się spotkać ze sobą w rozgrywkach wojewódzkiego Pucharu Polski. Stal w 1/32 finału trafiła na wolny los i w kolejnej rundzie zmierzy się z lepszym z pary Ruch Zdzieszowice/Sudety Burgrabice (rywal „Zdzichów” to spadkowicz z klasy okręgowej). Mecze 1/16 finału odbędą się 7 września.

Środowy sparing odbędzie się na boisku w Zdzieszowicach, a jego start zaplanowano na godzinę 18:00.

Sparing nr 4

Ruch Zdzieszowice – Stal Brzeg

27.07.2022 (środa), godz. 18:00

Stadion Miejski w Zdzieszowicach, ul. Rozwadzka 2

Data publikacji:
Podziel się z innymi: Facebook Twitter LinkedIn