Sparing nr 3: Miedź II Legnica – Stal Brzeg (ZAPOWIEDŹ)

Data publikacji:
Podziel się z innymi: Facebook Twitter LinkedIn

Nie w Strzegomiu, jak pierwotnie planowano, lecz w Ząbkowicach Śląskich piłkarze brzeskiej Stali rozegrają kolejne spotkanie sparingowe. Ich rywalem będzie wicelider IV ligi dolnośląskiej - rezerwy Miedzi Legnica.

Na niemal równo miesiąc przed startem rundy wiosennej (2 marca zagramy w Zdzieszowicach o awans do półfinału PP) Stalowców czeka bardzo ciekawy sprawdzian z wiceliderem dolnośląskiej grupy IV ligi. Będzie to również szansa na potwierdzenie umiejętności zawodników testowanych, którzy być może już w przyszłym tygodniu zostaną oficjalnie zakontraktowani w naszym klubie. Przygotowania do wiosny trwają więc na całego i mamy nadzieję, że w sobotę zobaczymy dobry występ podopiecznych Pawła Schmidta.

Zespół Miedzi II Legnica w ostatnich latach przebył bardzo podobną drogę jak Stal. Legniczanie również wiele lat rywalizowali na poziomie III ligi, i podobnie jak żółto-niebiescy, w sezonie 2022/23 musiał zaznać goryczy spadku. Nasi przeciwnicy dosyć szybko się odbudowali i zamierzają walczyć o powrót na szczebel makroregionalny, a dowodem tego jest runda jesienna w IV lidze dolnośląskiej. Po niej podopieczni trenera Łukasza Bulińskiego plasują się na 2. pozycji w tabeli, mając w swoim dorobku 38 punktów (12 zwycięstw, 2 remisy i 3 porażki). Do liderującego Słowianina Wolibórz rezerwy „Miedzianki” tracą trzy oczka, ale mają też jedno spotkanie rozegrane więcej. Tak czy inaczej legniczanie na wiosnę powinni do końca liczyć się w walce o awans.

Dla naszych przeciwników, podobnie jak dla Stalowców będzie to trzeci zimowy sparing. W poprzednich dwóch Miedź II zremisowała 0:0 z zespołem rezerw drużyny FK Pardubice, a także przegrała 1:2 z Baryczą Sułów.

Starcie zostanie rozegrane na boisku w Ząbkowicach Śląskich. Pierwszy gwizdek zaplanowano na 14:15.

Sparing nr 3

Miedź II Legnica – Stal Brzeg

03.02.2024 (sobota), godz. 14:15

Boisko w Ząbkowicach Śląskich

fot. Janusz Pasieczny

Data publikacji:
Podziel się z innymi: Facebook Twitter LinkedIn