Sparing nr 2: Śląsk Wrocław U-19 – Stal Brzeg (ZAPOWIEDŹ)

Data publikacji:
Podziel się z innymi: Facebook Twitter LinkedIn

Drugi mecz kontrolny żółto-niebiescy rozegrają w Dzierżoniowie "pod balonem". Ich rywalem będzie zespół juniorów starszych Śląska Wrocław.

W zimowym okresie przygotowawczym, szczególnie na jego początku głównym celem sztabu szkoleniowego jest sprawdzenie aktualnej dyspozycji wszystkim zawodników oraz ocena piłkarzy testowanych. Tak było w środę, gdy brzeżanie rozegrali ciekawe starcie z MKS-em Kluczbork i tak będzie też w sobotę, gdy żółto-niebiescy staną do pojedynku z zespołem Śląska do lat 19.

Nasi przeciwnicy w poprzednim sezonie nie zdołali utrzymać się w elicie, czyli Centralnej Lidze Juniorów U-19. „Wojskowym” do osiągnięcia celu zabrakło dwóch punktów, wobec tego od sezonu 2023/24 muszą rywalizować na poziomie wojewódzkim – w Dolnośląskiej Lidze Juniora Starszego. Wrocławianie mają za sobą bardzo udaną rundę jesienną, w trakcie której wygrali 14 meczów i doznali tylko jednej porażki (bilans bramek 88:10). Podopieczni trenera Ryszarda Pietraszewskiego w wielu spotkaniach nie pozostawiali rywalom żadnych złudzeń, gromiąc chociażby Bielawiankę Bielawa (10:0), Piasta Nowa Ruda (11:0) czy Bobrzanie Bolesławiec (13:0). Utalentowani juniorzy Śląska zajęli 1. pozycję w tabeli, dzięki czemu na wiosnę będą rywalizować w Makroregionalnej Lidze Juniorów (złożonej z ekip z województw Dolnośląskiego, Śląskiego, Opolskiego i Lubuskiego).

Pojedynek zostanie rozegrany na sztucznym boisku w Dzierżoniowie, pod tzw. „balonem”. Początek o godzinie 16:30.

Sparing nr 2

Śląsk Wrocław U-19 – Stal Brzeg

27.01.2024 (sobota), godz. 16:30

Boisko w Dzierżoniowie

fot. Przemysław Nijakowski

Data publikacji:
Podziel się z innymi: Facebook Twitter LinkedIn