Sparing nr 3: MKS Kluczbork – Stal Brzeg (ZAPOWIEDŹ)

Data publikacji:
Podziel się z innymi: Facebook Twitter LinkedIn

Kolejny tydzień przygotowań do piłkarskiej wiosny żółto-niebiescy zawodnicy zwieńczą sparingiem z MKS-em Kluczbork.

Po ostatnim weekendzie trener Kamil Rakoczy podziękował części zawodników testowanych, natomiast w ich miejsce pojawiły się kolejne nowe twarze, które będą starały się przekonać sztab szkoleniowy do siebie. Już niebawem powinniśmy poznać więcej konkretów w kwestiach kadrowych.

Gra kontrolna z MKS-em Kluczbork będzie miała kilka podtekstów. Po pierwsze wszyscy mamy jeszcze w pamięci sromotną porażkę (0:4), jakiej brzeżanie doznali w sierpniowym meczu ligowym z biało-niebieskimi. Po drugie, to właśnie z MKS-em rozpoczniemy piłkarską wiosnę. Już za niewiele ponad miesiąc, 25 lutego Stalowcy powalczą w Kluczborku o awans do półfinału wojewódzkiego Pucharu Polski.

Nasi przeciwnicy mają za sobą nierówną, ale koniec końców dosyć udaną rundę jesienną. Podopieczni Tomasza Chatkiewicza finiszowali na 8. pozycji w tabeli III ligi, głównie dzięki świetnej końcówce ubiegłego roku. Na dorobek biało-niebieskich (22 punkty) składają się 6 zwycięstw, 4 remisy i 7 porażek. Ekipa z Kluczborka od kilkunastu dni przygotowuje się do rundy rewanżowej, a przed tygodniem rozegrała pierwszy sparing (wygrany 1:0 z Wartą Sieradz). Znamy już również pierwsze decyzje kadrowe – zespół MKS-u opuścili Wojciech Mucha, Robert Ziółkowski i Mateusz Dychus, który po półrocznym wypożyczeniu wrócił do naszego klubu.

Sobotni pojedynek zostanie rozegrany na boisku Centrum Sportu w Opolu. Pierwszy gwizdek już o godzinie 10:00.

Sparing nr 3

MKS Kluczbork – Stal Brzeg

21.01.2023 (sobota), godz. 10:00

Centrum Sportu w Opolu, ul. Wandy Rutkiewicz 10

Data publikacji:
Podziel się z innymi: Facebook Twitter LinkedIn