Ruch Zdzieszowice – Stal Brzeg 2:2

Piłkarze Stali byli o włos od zwycięstwa w Zdzieszowicach. Żółto-niebiescy ostatecznie podzielili się punktami, remisując 2:2.

W pierwszej połowie lepsze wrażenie sprawiali gospodarze, ale nie mieli oni jakiejś wielkiej przewagi. W obozie Stali najlepszą okazję stworzył sobie Michał Hawryło, który trafił jednak w słupek. Gdy wszyscy oczekiwali już na gwizdek kończący pierwszą połowę, w szesnastce arbiter zauważył zagranie ręką Dawida Poniewierskiego. Rzut karny pewnie wykonał Piotr Strzelecki i „Zdzichy” prowadziły 1:0.

W drugiej połowie brzeżanie prezentowali się już dużo lepiej, agresywniej i przejęli inicjatywę. W 55. minucie akcję w środku pola rozpoczął Maksymilian Podgórski i po szybkiej wymianie piłki on ją zakończył, doprowadzając do wyrównania. Bardzo blisko gola na 2:1 był w 63′ Mateusz Dychus, lecz gospodarze w ostatniej chwili wybili futbolówkę z linii bramkowej. W 87. minucie dopięliśmy swego. Z piłką zabrał się Jakub Chołast i uderzeniem z 20. metra dał Stalowcom prowadzenie. Niestety nie dowieźliśmy go do końca. Już dwie minuty później zdzieszowiczanie mieli okazję na strzał z rzutu wolnego. Piłkę ustawił Dariusz Zapotoczny i uderzył niezbyt udanie, ale piłka przełamała ręce naszego bramkarza i wpadła do siatki. Stal zremisowała z Ruchem 2:2.