Rezerwy: TOR II Dobrzeń Wielki – Stal II Brzeg 0:1

Data publikacji:
Podziel się z innymi: Facebook Twitter LinkedIn

Druga drużyna Stali Brzeg odniosła swoje pierwsze zwycięstwo w A-klasie. Żółto-niebiescy pokonali TOR II Dobrzeń Wielki 1:0 po trafieniu Szymona Zalewskiego.

Stalowcy bez żadnych wątpliwości zasłużenie zgarnęli trzy punkty, ale powinni wygrać znacznie wyżej. Niestety albo młodzi zawodnicy naszego zespołu byli nieskuteczni, albo mieli pecha, jak choćby Damian Wojciechowski, który w I połowie obił słupek. Żółto-niebiescy podejmowali mnóstwo prób – uderzali Wojciechowski, Kutyła, Pietrzak, Zalewski czy kilkukrotnie Mozoła, sytuację sam na sam zmarnował ponadto Szymon Widziak. Gospodarze bardzo rzadko zagrażali „świątyni” Nowosielskiego, a jeśli już to robili, to głównie strzałami z dalszej odległości. Jedyne trafienie udało się zanotować w 60. minucie, kiedy do dośrodkowanej piłki najwyżej wyskoczył Zalewski i głową skierował futbolówkę do siatki. Rezultat 1:0, choć skromny, utrzymał się już do końcowego gwizdka.

Jesteśmy bardzo zadowoleni ze zwycięstwa, mecz był pod naszą kontrolą i powinniśmy go wygrać zdecydowanie wyżej. Nasi młodzi zawodnicy wciąż uczą się piłki seniorskiej i czasami brakuje im jakości oraz podjęcia szybszej decyzji. Jestem zadowolony, że z meczu na mecz wyciągają wnioski i grają indywidualnie oraz zespołowo coraz lepiej. Cały tydzień skupialiśmy się na budowaniu w bocznych sektorach i efektem była bramka po szybkiej, zespołowej akcji – podsumował spotkanie trener Stali II Damian Dziura.

Za tydzień nasz zespół podejmie u siebie ekipę Żubrów Smarchowice Śląskie.