Rezerwy: Stal II Brzeg – Orzeł Olszanka 4:0

Data publikacji:
Podziel się z innymi: Facebook Twitter LinkedIn

Grający w roli gospodarzy piłkarze rezerw Stali wysoko i pewnie wygrali w Olszance.

Podopieczni Wojciecha Kaszuba od początku spotkania dominowali na murawie. Już po upływie kilku minut w słupek trafił Bartosz Kusicielek, jak się później okazało, bohater meczu. W 9. minucie również w obramowanie bramki trafili zawodnicy Orła. Strzelanie żółto-niebiescy rozpoczęli w 28. minucie. Wówczas w szesnastce faulowany był Jerzy Zender, a rzut karny pewnie wykonał Kusicielek, Nasza sytuacja stała się jeszcze lepsza w 35. minucie, gdy piłkarz z Olszanki otrzymał drugą żółtą kartkę i musiał opuścić boisko. Przed przerwą na 2:0 powinien podwyższyć Sikora, lecz z kilku metrów przeniósł futbolówkę nad poprzeczką.

Po zmianie stron Stalowcy dążyli do „zamknięcia” meczu i dość szybko im się to udało. W 50. minucie Skakun dobrze odnalazł się w polu karnym, podwyższając na 2:0. Od tego momentu spotkanie znacznie bardziej się uspokoiło. Sporo okazji mieli brzeżanie, jedną świetną szansę stworzyli sobie również piłkarze Orła, lecz strzał z kilku metrów znakomicie zatrzymał Łopatka. Kolejne dwie bramki padły w końcówce spotkania. W 74. minucie znakomite długie podanie wykorzystał Kusicielek, trafiając na 3:0. Na trafienie „stadiony świata” w wykonaniu tego zawodnika musieliśmy jednak czekać do 89. minuty. Wówczas Kusicielek przepięknym strzałem z przewrotki ustalił rezultat na 4:0. Warto wspomnieć, że obie ekipy kończyły ten mecz w osłabieniu, bowiem w 80. minucie Dawid Wroński również otrzymał czerwoną kartkę za dwa „żółtka”.

Wygrana pozwoliła naszym zawodnikom awansować na 3. pozycję w tabeli A-klasy. Za tydzień Stal II Brzeg na wyjeździe zmierzy się z Olimpią Lewin Brzeski, która – eq aequo ze Startem II Namysłów – plasuje się na fotelu lidera.