Panowie, dziękujemy!

Data publikacji:
Podziel się z innymi: Facebook Twitter LinkedIn

W przerwie zimowej drużyna Stali została w bardzo dużym stopniu przebudowana. Do ekipy dołączyło wielu nowych zawodników (wkrótce poznamy nazwiska kolejnych), natomiast dziś chcielibyśmy podziękować tym, których nie zobaczymy już w barwach zespołu z Brzegu.

Rozpoczynamy od tego, który żółto-niebieskie barwy przywdziewał najdłużej ze wszystkich. Mowa o Aminie Stitou, występującym w Stali od początku naszej przygody z III ligą, a więc sezonu 2016/17. W tym czasie rozegrał on łącznie 127 ligowych meczów. Zmieniała się drużyna, zmieniali się trenerzy, ale Amin nadal trzymał poziom i stał się jednym z najbardziej zasłużonych zawodników naszego klubu w XXI wieku.

Ze Stali odchodzi również drugi z golkiperów, a mianowicie Miłosz Jaskuła, który postanowił kontynuować karierę w innym klubie. 19-latek w drużynie spędził równo rok, notując w tym okresie 22 ligowe występy.

W żółto-niebieskiej ekipie nie zobaczymy już obrońcy Mateusza Lechowicza. 24-letni stoper występował w drużynie z Brzegu półtora roku, wybiegając na murawę 48-krotnie i zdobywając dwa gole.

Przygodę ze Stalą zakończył też Jan Leończyk. W przeciągu dokładnie dwóch lat „Leon” zaliczył 50 meczów na poziomie III ligi, zdobywając jedną bramkę (z Karkonoszami Jelenia Góra).

Kamil Ograbek to kolejny zawodnik, który swoją przygodę z piłką będzie kontynuował w innym zespole, a mianowicie IV-ligowym Sokole Marcinkowice. 21-latek spędził w Brzegu półtora roku, a licznik jego występów dla Stali zatrzymał się dokładnie na 40.

Po dwóch latach ze Stalą żegna się również Kacper Paszkowski, który na przestrzeni tych lat zanotował 21 meczów dla naszego klubu. Jego nowym pracodawcą został MKS Kluczbork. Niestety „Pasza” już na początku swojej przygody z tym klubem dostał groźnej kontuzji, dlatego życzymy mu jak najszybszego powrotu do zdrowia!

Na rundzie jesiennej zakończyła się przygoda Jarosława Czernysza ze Stalą Brzeg. Skrzydłowy wybiegł na boisko w dziewięciu spotkaniach, nie zdobył żadnej bramki, a jego kolejnym klubem będzie Korona Rzeszów z podkarpackiej IV ligi.

Do Karkonoszy Jelenia Góra powrócił Nikodem Siudak, który jesienią był wypożyczony z tego klubu do Stali. „Siudi” w przeciągu ostatniego półrocza zanotował 16 występów na poziomie III ligi.

Listę zawodników żegnających się z naszym zespołem kończymy na Macieju Matusiku. Pomocnik występował w Stali od początku sezonu 2021/22, a w 46 łącznie rozegranych meczach zdobył dwa gole (co ciekawe – oba w starciu z MKS-em Kluczbork).

Panowie, bardzo dziękujemy wam za dumne reprezentowanie barw Stali. Dziękujemy za wasze zaangażowanie, zdrowie zostawione na boisku i mnóstwo emocji . Życzymy powodzenia w nowych klubach i do zobaczenia na piłkarskim szlaku!

O młodych zawodnikach Stali, którzy na najbliższe pół roku zostaną wypożyczeni do innych klubów poinformujemy osobno.

Data publikacji:
Podziel się z innymi: Facebook Twitter LinkedIn