Krzysztof Kamiński i Marcin Raczkowski wzmacniają sztab szkoleniowy

Data publikacji:
Podziel się z innymi: Facebook Twitter LinkedIn

Informujemy, że do sztabu szkoleniowego Stali Brzeg dołącza dwóch trenerów bramkarzy - Krzysztof Kamiński i Marcin Raczkowski.

Krzysztof Kamiński ma 21 lat i jest jednym z najmłodszych, ale zarazem najbardziej utalentowanych trenerów bramkarzy w Polsce. Jako bramkarz występował w juniorskich zespołach Górnika Zabrze i Stali Zabrze. Przed startem sezonu 2019/20 Krzysiek trafił do Polonii Bytom, gdzie spędził kolejne trzy lata, notując 13 występów na poziomie III ligi. Jednocześnie rozwijał się już jako trener – pierwszym klubem w szkoleniowej karierze była Stal Zabrze, gdzie pracował przy zespole juniora starszego oraz innych grupach młodzieżowych. Od dwóch lat nasz nowy trener bramkarzy szkoli również golkiperów w Akademii Polonii Bytom. Jak sam mówi, „podczas swojej przygody z piłką miał wielu świetnych trenerów bramkarzy, od których można było wiele się nauczyć. Najbardziej ceni sobie warsztat trenerów Daniela Pawłowskiego oraz Mirosława Kuczery, który najbardziej do niego trafił”.

Marcina Raczkowskiego, który będzie asystentem trenera Kamińskiego brzeskiej publiczności nie trzeba przedstawiać. 38-latek przez 3,5 roku, w latach 2013 – 2016 reprezentował barwy naszego klubu jako bramkarz. W tym czasie wywalczył z zespołem dwa awanse (do IV oraz III ligi) i wystąpił w 66 ligowych spotkaniach. W późniejszych latach grał również w piłkę na hali, a także realizował się jako trener, prowadząc w tym czasie m.in. Olimpię Lewin Brzeski, GKS Rychtal czy aktualnie Sokół Niemodlin. „Cinek” będzie współpracował ze sztabem szkoleniowym I zespołu, a także zajmował się bramkarzami z naszej Akademii.

Panowie, witamy na pokładzie i życzymy sukcesów!

Data publikacji:
Podziel się z innymi: Facebook Twitter LinkedIn