Kadra Stali Brzeg na sezon 2022/23

Data publikacji:
Podziel się z innymi: Facebook Twitter LinkedIn

Już jutro meczem z Chrobrym II Głogów piłkarze Stali rozpoczną nowy sezon III ligi. Najwyższy więc czas zaprezentować kadrę żółto-niebieskich, która będzie reprezentowała nasz klub i nasze miasto w rozgrywkach ligowych.

Dawno nie było w naszym klubie tak spokojnego okienka transferowego. Zespół Stali przed startem sezonu 2022/23 został jedynie lekko odświeżony, bo jak wiadomo, odrobina dopływu świeżej krwi jest potrzebna. Nie było jednak żadnej rewolucji, a w meczach sparingowych oraz na treningach nie oglądaliśmy wagonów zawodników testowanych. Trenerzy mieli pełen komfort pracy, co powinno przynieść konkretne efekty wraz ze startem III ligi.

Spośród odchodzących zawodników należy wymienić Karola Danielika oraz Mateusza Dychusa, których oglądaliśmy w naszej drużynie przez ostatnich kilka lat i którzy zawsze zostawiali na boisku dużo zdrowia. Karolowi serdecznie dziękujemy za cztery lata, a na Mateusza nadal liczymy i mamy nadzieję, że na wypożyczeniu w Kluczborku odblokuje się i pokaże swój potencjał. Podziękowania kierujemy też w stronę pozostałych zawodników, którzy nie znaleźli się w kadrze I zespołu – Patryka Nowakowskiego, Macieja Suskiego i Marcina Budnika.

Zespół został wzmocniony prawie samymi młodzieżowcami, ale taki właśnie był cel na letnie okienko transferowe. Nikodem Siudak z Karkonoszy Jelenia Góra pokazał już, że w III lidze powinien być wyróżniającym się zawodnikiem i z pewnością będzie sporym wzmocnieniem naszej siły ofensywnej. W sparingach z dobrej strony prezentował się też inny młodzieżowiec – Michał Szymczyk, wracający do Brzegu z Foto-Higieny Gać, gdzie przebywał ostatnio na zasadzie wypożyczenia. Doświadczenie i możliwość obsadzenia kilku pozycji wnosi ponowny transfer Michała Maja, który powinien znacząco pomóc żółto-niebieskiej ekipie. Kadrę uzupełnili wyróżniający się 17-latkowie z naszej Akademii: bramkarz Ignacy Nowosielski oraz obrońca Szymon Zalewski.

Zmian nie było również w sztabie szkoleniowym. Trenerzy Marcin Nowacki i Piotr Józefkiewicz w rundzie wiosennej osiągali z zespołem bardzo dobre wyniki, dlatego głęboko liczymy, że ciągłość pracy przyniesie równie dobre efekty w nowym sezonie. Drużyna nie mogłaby funkcjonować również bez pomocy pozostałych członków sztabu szkoleniowego – kierownika Piotra Nawrota, trenera bramkarzy Marka Szymochy, fizjoterapeutki Sary Szymaniak i analityka Arkadiusza Bednarczyka. Każdy z nich dokłada swoją cegiełkę do tego, by zespół był jak najlepiej przygotowany do kolejnego spotkania.

Wraz ze startem nowego sezonu życzymy chłopakom dużo zdrowia oraz trochę piłkarskiego szczęścia. Jesteśmy przekonani, że jeśli chłopaki od pierwszego meczu będą walczyć jeden za drugiego, pomagać sobie nawzajem i przede wszystkim wierzyć w siebie, to dobre rezultaty przyjdą. Potencjał zespołu jest naszym zdaniem naprawdę spory i tylko od zawodników zależy, na ile będą w stanie go wykorzystać. Powodzenia drużyno – godnie reprezentujcie nasz klub i nasze miasto w sezonie 2022/23!

STAL BRZEG 2022/23 – KADRA ZESPOŁU

Bramkarze: Amin Stitou (ur. 07.03.1993), Miłosz Jaskuła (23.12.2003), Dawid Gromnicki (17.07.2004), Ignacy Nowosielski (09.07.2005)

Obrońcy: Jakub Kowalski (06.05.2001), Jan Leończyk (18.07.2001), Kacper Paszkowski (17.06.2003), Marcin Wdowiak (19.07.1995), Mateusz Lechowicz (03.12.1998), Kacper Urysz (10.06.2004), Jakub Janczak (26.09.2005), Kamil Ograbek (18.07.2001), Szymon Zalewski (16.04.2005), Michał Maj (15.02.1997)

Pomocnicy: Michał Kuriata (20.04.1999), Michał Sypek (22.01.1998), Marcin Niemczyk (02.02.1996), Jakub Czajkowski (26.05.1996), Maciej Matusik (12.01.1995), Dominik Bronisławski (15.06.1996), Michał Szymczyk (12.01.2002), Nikodem Siudak (18.09.2002)

Napastnicy: Damian Celuch (08.05.1990), Maksymilian Podgórski (06.08.2002).

Trener: Marcin Nowacki

Asystent trenera: Piotr Józefkiewicz

Trener bramkarzy: Marek Szymocha

Kierownik drużyny: Piotr Nawrot

Fizjoterapeuta: Sara Szymaniak

Analityk: Arkadiusz Bednarczyk

Przyszli: Szymon Zalewski (z drużyny juniorów młodszych), Ignacy Nowosielski (z drugiej drużyny), Michał Szymczyk (powrót z wypożyczenia do Foto-Higieny Gać), Nikodem Siudak (Karkonosze Jelenia Góra), Michał Maj (Polonia Bytom).

Odeszli: Karol Danielik (szuka klubu), Mateusz Dychus (MKS Kluczbork – wypożyczenie), Patryk Nowakowski (koniec wypożyczenia), Marcin Budnik (szuka klubu), Maciej Suski (testowany przez Raków Częstochowa).

Data publikacji:
Podziel się z innymi: Facebook Twitter LinkedIn