Kadra Stali Brzeg na rundę wiosenną

Data publikacji:
Podziel się z innymi: Facebook Twitter LinkedIn

Już jutro zawodnicy Stali meczem pucharowym rozpoczną zmagania w rundzie wiosennej, dlatego najwyższy czas przedstawić kadrę zespołu, który w najbliższym półroczu będzie reprezentował nasz klub i nasze miasto.

Po wyjątkowo nieudanej jesieni oczywistym było, że zmiany w zespole są konieczne. Słowo „rewolucja” nie będzie w żadnym stopniu nadużyciem, bowiem drużynę opuściło łącznie dziewięciu zawodników (nie liczymy tu naszych młodych piłkarzy wypożyczonych do innych klubów), a do kadry – włącznie z naszymi juniorami – dołączyło aż trzynastu nowych piłkarzy (klub jest w trakcie załatwiania formalności związanych z kolejnymi dwoma transferami). Tak duże zmiany to z jednej strony spora niewiadoma, ale z drugiej szansa na odwrócenie niekorzystnego trendu i wykaraskanie się ze strefy spadkowej III ligi.

Zawodnicy pokroju Bartłomieja Kulejewskiego, Dominika Brzozowskiego czy Mateusza Szeli na poziomie III ligi potrafili pokazać już swoją wartość i ich doświadczenie z pewnością zaprocentuje. Pomocnik Daniel Morys jeszcze nieco ponad pół roku temu był jednym z najlepszych skrzydłowych II ligi – z jego transferem również wiążemy duże nadzieje, podobnie jak z mającym na koncie grę w Arce Gdynia Danielem Ślesickim. Powracający z wypożyczeń Aleksander Firek i Mateusz Dychus dobrze prezentowali się w sparingach, przez co nie powinni mieć problemów z łapaniem minut na boisku. Wiosną trener Rakoczy będzie miał spory wybór wśród młodzieżowców – z tym statusem będą występować Radosław Bąk, Grzegorz Ochwat i młody Łukasz Piontek. Oprócz nich kadrę uzupełniło trzech młodych, ale utalentowanych piłkarzy z naszej Akademii – Tomasz Górski, Kacper Stankiewicz i Patrick Strzelbicki.

Drużyna bardzo sumiennie przepracowała zimowy okres przygotowawczy, a forma naszych chłopaków rosła z każdym kolejnym sparingiem. Jesteśmy przekonani, że ci zawodnicy są w stanie zrealizować cele, jakie stoją przed nimi. Powodzenia Stalowcy i wierzymy, że wiosną dacie nam dużo powodów do uśmiechu!

STAL BRZEG 2022/23 – KADRA ZESPOŁU NA RUNDĘ WIOSENNĄ

Bramkarze: Dominik Brzozowski (ur. 21.07.2001), Aleksander Firek (05.09.2003), Kacper Stankiewicz (17.01.2006).

Obrońcy: Jakub Kowalski (06.05.2001), Marcin Wdowiak (19.07.1995), Michał Maj (15.02.1997), Radosław Bąk (17.08.2002), Bartłomiej Kulejewski (30.03.2000), Patrick Strzelbicki (17.02.2006), Damian Ślesicki (09.06.1999),

Pomocnicy: Michał Kuriata (20.04.1999), Michał Sypek (22.01.1998), Marcin Niemczyk (02.02.1996), Jakub Czajkowski (26.05.1996), Dominik Bronisławski (15.06.1996), Michał Szymczyk (12.01.2002), Tomasz Górski (10.01.2007), Mateusz Dychus (05.09.2000), Daniel Morys (26.12.2000), Mateusz Szela (28.07.1999), Grzegorz Ochwat (26.06.2002), Łukasz Piontek (11.08.2005).

Napastnicy: Damian Celuch (08.05.1990), Maksymilian Podgórski (06.08.2002).

Ponadto w przypadku dwóch zawodników klub jest w trakcie załatwiania formalności – więcej szczegółów na ten temat poznamy już w przyszłym tygodniu.

SZTAB SZKOLENIOWY

Trener: Kamil Rakoczy

Asystent trenera: Aleksander Mużyłowski

Trener bramkarzy: Krzysztof Kamiński

Asystent trenera bramkarzy: Marcin Raczkowski

Kierownik drużyny: Piotr Nawrot

Fizjoterapeuta: Sara Szymaniak

Przyszli: Bartłomiej Kulejewski (Kotwica Kołobrzeg), Aleksander Firek (Skalnik Gracze – powrót z wypożyczenia), Mateusz Dychus (MKS Kluczbork – powrót z wypożyczenia), Radosław Bąk (Ślęza Wrocław), Daniel Morys (Resovia Rzeszów – wypożyczenie), Mateusz Szela i Damian Ślesicki (obaj z Volda TI Fotball – Norwegia), Patrick Strzelbicki, Kacper Stankiewicz i Tomasz Górski (wszyscy z drużyny juniorów), Dominik Brzozowski, Grzegorz Ochwat i Łukasz Piontek (wypożyczenie z Polonii Bytom). Dwóch zawodników jest w trakcie załatwiania formalności.

Odeszli: Amin Stitou (Foto-Higiena Gać), Miłosz Jaskuła (szuka klubu), Mateusz Lechowicz i Kacper Paszkowski (obaj MKS Kluczbork), Jan Leończyk (Polonia Nysa), Kamil Ograbek (Sokół Marcinkowice), Jarosław Czernysz (Korona Rzeszów), Nikodem Siudak (Karkonosze Jelenia Góra – powrót z wypożyczenia), Maciej Matusik (Galakticos Solna).

Data publikacji:
Podziel się z innymi: Facebook Twitter LinkedIn