Drużyna rezerw rozpoczyna nowy sezon z nadziejami

Data publikacji:
Podziel się z innymi: Facebook Twitter LinkedIn

W najbliższy weekend rozgrywki wznawia A-klasa, a więc również występująca w niej drużyna rezerw Stali.

Stalowcy przystępują do nowego sezonu z nowym trenerem (Dariusza Żaka zastąpił Wojciech Kaszub), ale bez wielu zmian kadrowych. Ta stabilizacja powinna być atutem żółto-niebieskich, którym przecież już w minionych rozgrywkach do awansu z 2. miejsca brakło bardzo, bardzo niewiele. Ponadto zespół tym razem ma być regularnie wzmacniany „spadami” z pierwszej drużyny.

Kadra Stali II Brzeg – sezon 2023/24:

Bartosz Bielecki, Maksymilian Bożek, Karol Chromik, Łukasz Dudzik, Jakub Galant, Nataniel Grajcar, Kamil Kopij, Bartosz Kusicielek, Mateusz Młynarczyk, Konrad Nędzyński, Robert Ożóg, Patrick Strzelbicki, Dawid Poniewierski, Krzysztof Sajdyk, Fabian Sikora, Piotr Sikora, Alex Skakun, Jakub Skrzyniarz, Kacper Stankiewicz, Dawid Urynek, Damian Wojciechowski, Dawid Wroński, Szymon Zalewski, Paweł Ziemba, Adrian Łopatka, Jakub Pawlica, Konrad Naspiński. Trener Wojciech Kaszub, kierownik drużyny Przemysław Łopatka.

Młodych zawodników Stali z pewnością stać na dobry rezultat w tym sezonie, ale swoją jakość piłkarską, którą niewątpliwie posiadają muszą zawsze potwierdzać na murawie. Inaczej punkty mogą uciekać. Dobrym przykładem były letnie sparingi, gdy po trzech dobrych spotkaniach zakończonych zwycięstwami (5:3 z Czarnymi Chrząstawa, 4:2 z Orłem Olszanka i 4:3 z Pomologią Prószków U-19) przyszedł blamaż z B-klasową Burzą Chwalibożyce (0:4).  Najważniejsze więc, szczególnie w przypadku tak młodego zespołu jest to, by utrzymać równą formę i koncentrację w każdym kolejnym meczu.

A co z ligową konkurencją? W zasadzie… trudno dziś powiedzieć. Solidności i górnej połówki tabeli powinniśmy się spodziewać po ekipach z Kościerzyc, Rybnej, spadkowiczu z Okręgówki – KS Skarbimierz, a także przeniesionej z innej grupy A-klasy drużynie Gazownika Wawelno. Wydaje się jednak, że w tym sezonie nie będzie takiego hegemona, jakim w poprzednim sezonie był LZS Starościn. Walka o awans powinna być więc interesująca i udział w niej powinno wziąć kilka ekip. Wszyscy liczymy na to, że wśród nich będą podopieczni Wojciecha Kaszuba.

Pierwszy gwizdek otwierającego sezon starcia z Victorią II Chróścice – 9. drużyną poprzednich rozgrywek – zabrzmi w niedzielę o godzinie 17:00. Serdecznie zapraszamy!

1. kolejka A-klasy (grupa 2)

Stal II Brzeg – Victoria II Chróścice

20.08.2023 (niedziela), godz. 17:00

Stadion Miejski w Brzegu – boisko boczne

Data publikacji:
Podziel się z innymi: Facebook Twitter LinkedIn