Bartłomiej Kulejewski wzmacnia drużynę Stali!

Data publikacji:
Podziel się z innymi: Facebook Twitter LinkedIn

Mamy pierwszy transfer do naszego klubu w trakcie zimowego okienka transferowego! Nowym piłkarzem brzeskiej Stali został zawodnik z dużym doświadczeniem na poziomie II i III ligi - Bartłomiej Kulejewski!

Nowy zawodnik żółto-niebieskich urodził się 30 marca 2000 roku, mierzy 1,88 m i waży 85 kg. Jego nominalną pozycją jest środek obrony.

Przez niemal całą karierę Bartek związany był z Ruchem Chorzów, gdzie stawiał swoje pierwsze kroki w futbolu w zespołach juniorskich i młodzieżowych. Tam odnosił pierwsze sukcesy już w sezonie 2016/17, gdy „Niebiescy” zostali wicemistrzami Polski juniorów młodszych, w finałowym dwumeczu ulegając jedynie Lechowi Poznań.

Debiut Bartka w piłce seniorskiej również miał miejsce w drużynie Ruchu Chorzów. W sezonie 2017/18 zespół ten występował na zapleczu Ekstraklasy, a nasz nowy nabytek zanotował wówczas 8 ligowych występów. Choć jego zespół spadł z I ligi, to w kolejnym sezonie młody stoper stał się już podstawowym wyborem szkoleniowców Ruchu, wychodząc na boiska II ligi aż 26-krotnie. W następnych latach Kulejewski wywalczył z zespołem Ruchu awanse do II i I ligi, za każdym razem będąc podstawowym zawodnikiem „Niebieskich”. W barwach ekipy z Chorzowa 22-latek zagrał łącznie w 104 meczach (8 w I lidze, 49 w II lidze i 47 w III lidze), zdobywając w nich 5 goli.

Ostatnie pół roku Bartłomiej Kulejewski spędził w Kotwicy Kołobrzeg. Środkowy obrońca nie zdołał przebić się do pierwszego składu rewelacji bieżącego sezonu i zagrał tylko dwa mecze w II lidze. Teraz przychodzi do Stali i zamierza pomóc zarówno sobie, wracając do regularnej gry, jak i oczywiście żółto-niebieskiej drużynie w zachowaniu ligowego bytu.

Bartek, witamy na pokładzie i życzymy powodzenia!

Data publikacji:
Podziel się z innymi: Facebook Twitter LinkedIn