ZAPOWIEDŹ: Stal Brzeg – Victoria Chróścice

Data publikacji:
Podziel się z innymi: Facebook Twitter LinkedIn

Nasi zawodnicy po kilku miesiącach przerwy i trzech wyjazdowych meczach pod rząd powracają na Stadion Miejski w Brzegu. Ich rywalem, w spotkaniu 18. kolejki IV ligi opolskiej będzie 7. zespół w tabeli - Victoria Chróścice.

Victoria Chróścice powstała w 1945 roku. Klub o biało-czerwono-zielonych-barwach ma więc długie tradycje i jest jednym z bardziej zasłużonych w województwie. Dość powiedzieć, że w latach 2008-2013 zespół z Chróścic rywalizował na poziomie III ligi! Ostatnie lata to spokojna gra w IV lidze opolskiej, choć z pewnością naszym sobotnim rywalom bliżej było do walki o utrzymanie, niż awans wyżej. Trzy poprzednie sezony Victoria kończyła odpowiednio na 12., 14. i 11. pozycji w tabeli. Przed startem obecnych rozgrywek podopieczni Dariusza Kaniuki zamierzali powalczyć o coś więcej.

Jak na razie Victoria rzeczywiście plasuje się w górnej części tabeli, choć do ścisłej czołówki sporo jej brakuje. Po rundzie jesiennej nasi przeciwnicy plasowali się na 7. miejscu w klasyfikacji. Zimą nie obserwowaliśmy znaczących zmian w kadrze chróścickiego zespołu – ubył z niego jedynie Rafał Atroszko (przeszedł do Startu Jełowa), natomiast do grona wzmocnień należy zaliczyć bramkarza Tobiasza Weinzettela czy młodych Kacpra Pyzalskiego (LZS Piotrówka), Dominika Krajewskiego (Małapanew Ozimek) i Alana Prusa (Chemik Kędzierzyn-Koźle).

Trener Kaniuka w dużej mierze dysponuje więc tym samym składem, co w pierwszej części sezonu. Start rundy wiosennej Victoria ma jednak dosyć trudny. Nasi przeciwnicy w pierwszej kolejce dopiero w doliczonym czasie gry wyszarpali zwycięstwo w Prudniku z ostatnią Pogonią (2:1), natomiast przed tygodniem zebrali solidne lanie od Polonii Nysa, która końcowy rezultat (0:4) ustaliła jeszcze w pierwszej części gry. Chróściczanie w 17 rozegranych spotkaniach zgromadzili łącznie 24 punkty (7 zwycięstw, 3 remisy, 7 porażek, bilans bramek 32:35), co pozwala im zajmować 7. miejsce. Najskuteczniejszym piłkarzem Victorii jest Kornel Skorzybót – zdobywca 8 goli. Przypomnijmy, że nasz zespół aktualnie jest na 3. miejscu w tabeli, a do lidera z Ozimka traci zaledwie dwa oczka.

Łącznie w XXI wieku odbyło się 11 meczów pomiędzy Stalą a Victorią. Ostatnie pojedynki układają się po naszej myśli – brzeżanie wygrali pięć meczów pod rząd, tracąc w nich zaledwie jedną bramkę. Historię spotkań bezpośrednich opisaliśmy w osobnym artykule – TUTAJ.

Rozgrywki IV ligi po zimowej przerwie rozkręcają się na dobre. Pierwsze przetasowania już za nami, a kolejne przed nami – choćby dlatego, że w piątek Małapanew Ozimek zagra bezpośredni mecz z Ruchem Zdzieszowice, a więc któryś zespół z czołówki na pewno straci punkty. Najważniejsze, aby swoje spotkania po kolei wygrywali brzeżanie, nie patrząc się na innych, a wówczas z pewnością będzie dobrze. W sobotę na pewno łatwo nie będzie – Victoria to bardzo solidny rywal, który nieraz utarł już nosa mocnym zespołom. Stalowcy znają jednak swoją wartość i u siebie muszą powalczyć o komplet oczek.

Mecz 18. kolejki IV ligi opolskiej: Stal Brzeg – Victoria Chróścice zostanie rozegrany w sobotę, 23 marca o godzinie 15:30 na Stadionie Miejskim w Brzegu. Arbitrem tego pojedynku będzie pan Damian Buszka. Wszystkich kibiców zapraszamy do wspierania naszego zespołu, przypominając, że bramy stadionowe otwieramy o 14:30. Do zobaczenia – bądźcie z nami!

18. kolejka BS Leśnica IV ligi opolskiej

Stal Brzeg – Victoria Chróścice

23.03.2024 (sobota), godz. 15:30

Stadion Miejski w Brzegu

Data publikacji:
Podziel się z innymi: Facebook Twitter LinkedIn