ZAPOWIEDŹ: Stal Brzeg – MKS Kluczbork

Data publikacji:
Podziel się z innymi: Facebook Twitter LinkedIn

W sobotę, 27 sierpnia w ramach 5. kolejki III ligi rozegrane zostaną derby Opolszczyzny. Piłkarze Stali na Stadionie Miejskim w Brzegu podejmą MKS Kluczbork.

Takie pojedynki zawsze wzbudzają większe emocje i zapewne podobnie będzie w najbliższy weekend. Obie ekipy mają coś do udowodnienia swoim kibicom po ostatnich rozczarowujących porażkach, dlatego na murawie spodziewamy się mnóstwa walki, ale przede wszystkim liczymy na to, że trzy punkty powędrują na konto Stali.

MKS Kluczbork jest stosunkowo młodym klubem, bo swoje 20-lecie będzie obchodził dopiero w przyszłym roku, ale i tak w krótkim czasie stał się jednym z najbardziej zasłużonych klubów w naszym województwie. Nie może być inaczej, skoro w XXI wieku spędził aż cztery sezony na zapleczu ekstraklasy i sześć na poziomie II ligi. Ostatnie lata w III lidze to jednak głównie walka o ligowy byt – sezon 2020/21 MKS zakończył na 13. pozycji, a minione rozgrywki na 12. miejscu. Przez dłuższy czas biało-niebiescy byli poważnie zagrożeni spadkiem, lecz udany finisz podopiecznych Tomasza Chatkiewicza zapewnił im pozostanie w lidze.

Przerwa pomiędzy sezonami była w Kluczborku dosyć spokojna. W MKS-ie nie zdecydowano się na „wietrzenie szatni”, choć zespół opuściło dwóch kluczowych zawodników – Lucjan Zieliński i Tomasz Gajda przeszli do mającej duże ambicje Polonii Bytom. W ich miejsce zakontraktowano m.in. Michała Płonkę, Krzysztofa Naporę czy Jana Szpaderskiego, a na zasadzie wypożyczenia ze Stali do MKS-u trafił Mateusz Dychus. Wydaje się więc, że klubowym działaczom skutecznie udało się uzupełnić ubytki kadrowe.

Przyszli: Mateusz Dychus (Stal Brzeg – wypożyczenie), Dawid Sztekler (Unia Janikowo), Robert Ziółkowski (Pelikan Łowicz), Radosław Mikulski (GKS Rychtal), Michał Płonka (Polonia Bytom), Krzysztof Napora (Skra Częstochowa), Jan Szpaderski (Radomiak Radom).

Odeszli: Lucjan Zieliński i Tomasz Gajda (obaj Polonia Bytom), Żenia Nemtinov i Michał Mocarski (szukają klubu), Jakub Grzesiak i Krystian Wieczorek (obaj koniec wypożyczenia), Miłosz Staszkiewicz (Górnik Zabrze U-19).

Początek sezonu w wykonaniu ekipy Tomasza Chatkiewicza można określić jako co najwyżej przeciętny, a więc… dokładnie tak samo, jak w przypadku Stalowców. Identyczny jest też dorobek punktowy brzeżan i kluczborczan. Cztery oczka MKS-u biorą się ze zwycięstwa tego zespołu we Wrocławiu ze Ślęzą (5:4), a także domowego remisu z Cariną Gubin (1:1). Oprócz tego biało-niebiescy doznali dwóch porażek: 1:2 z Rakowem II Częstochowa, a także 2:3 z Pniówkiem Pawłowice. Cztery oczka plasują naszych sobotnich rywali na 12. pozycji, o dwie wyżej od drużyny Stali (ze względu na lepszy bilans bramkowy). Najskuteczniejszym strzelcem MKS-u jest Marcin Przybylski, autor sześciu trafień. Warto dodać, że aż cztery z nich napastnik MKS-u zdobył po uderzeniach z rzutu karnego.

Zgodnie z powiedzeniem, że „derby rządzą się swoimi prawami” w sobotę możemy spodziewać się tak naprawdę wszystkiego. Historia spotkań pomiędzy Stalą a MKS-em pokazywała, że w przeszłości zdarzały się mecze obfitujące w bramki, ale i takie, kiedy o końcowym wyniku decydowało jedno trafienie. Żółto-niebiescy zdają sobie sprawę z wagi tego meczu i wiedzą też, iż w ostatnich dwóch spotkaniach zaprezentowali się zdecydowanie poniżej oczekiwań i swoich możliwości. Jesteśmy przekonani, że Stalowcy zrobią wszystko, by odwrócić niekorzystną kartę i w tym prestiżowym meczu sięgnąć po komplet punktów.

Pojedynek Stal – MKS rozpocznie się w sobotę, 27 sierpnia o godzinie 17:00. Bramy Stadionu Miejskiego w Brzegu otwieramy godzinę szybciej – o 16:00. Serdecznie zapraszamy i prosimy naszych kibiców o głośny doping!

5. kolejka III ligi (grupa 3)

Stal Brzeg – MKS Kluczbork

27.08.2022 (sobota), godz. 17:00

Stadion Miejski w Brzegu

Data publikacji:
Podziel się z innymi: Facebook Twitter LinkedIn