ZAPOWIEDŹ: Stal Brzeg – LZS Piotrówka

Data publikacji:
Podziel się z innymi: Facebook Twitter LinkedIn

Kolejna szansa na czwartoligowe punkty przed zespołem brzeskiej Stali. Już w sobotę nasi zawodnicy na własnym obiekcie podejmą LZS Piotrówka.

Klub naszych rywali powstał w 1951 roku, jednak do momentu pojawienia się w nim Ireneusza Strychacza był typowo wiejską drużyną, rywalizującą w B-klasie. Zespół ze wsi liczącej nieco ponad 1000 mieszkańców od 2006 roku zaczął piąć się szczebel po szczebelku, w 2010 roku meldując się już w III lidze. LZS Piotrówka robiła wówczas furorę, ściągając do siebie pokaźne grono zawodników z Afryki. Po kilku latach gry na wyższym poziomie, zespół zaliczył dwa spadki z rzędu. Od trzech sezonów LZS występuje ponownie w IV lidze, a poprzednie rozgrywki zakończył na niezłej, 8. pozycji.

Latem w zespole doszło do dużych zmian. Trenera Adama Jaremkę zastąpił Sławomir Sieńczewski. Zmieniła się również kadra drużyny, ale raczej… na gorsze – a przynajmniej to sugerują dotychczasowe rezultaty. Do LZS-u po wypożyczeniu do Stali powrócił Herve Bostan Amani – pomimo starań zarządu i sztabu szkoleniowego napastnika nie udało się zatrzymać w Brzegu.

Przyszli: Vitalii Kiriakov (Małapanew Ozimek), Denis Ciesiński (Orzeł Mokre), Anton Tarasiuk (Polonia Bytom), Mykhailo Buts (Kaczaba Bieniowice/Polonia Bytom), Michał Witkowski, Szymon Wrzeciono (obaj Odra II Opole), Łukasz Chmiel (MLKS Woźniki), Sebastian Witka (Polonia Głubczyce), Jakub Tomala (Unia Krapkowice), Herve Bostan Amani (powrót po wypożyczeniu ze Stali Brzeg).

Odeszli: Szymon Wilk, Kacper Stępień, Marek Podborączyński (wszyscy Ruch Zdzieszowice), Kacper Kaczka (MKS Gogolin), Szymon Wojakowski (Polonia Nysa), Andrzej Winiarski (szuka klubu).

Ekipa LZS-u Piotrówka weszła w sezon bardzo kiepsko. Obraz ten podopieczni trenera Sieńczewskiego poprawili nieco przed tygodniem, wygrywając z MKS-em Gogolin 2:1. Wcześniej brakowało jednak powodów do optymizmu. Zespół naszych sobotnich rywali w sześciu spotkaniach zdobył cztery oczka, wygrywając 1:0 z Porawiem Większyce, remisując 3:3 z Polonią Karłowice, a także przegrywając 0:3 z iPrime Bogacica, 0:4 z LZS Walce, 3:5 z Ruchem Zdzieszowice i aż 0:6 z Małąpanwią Ozimek. Łączny dorobek siedmiu punktów (bilans bramkowy 9:22) plasuje Piotrówkę na 13. pozycji w tabeli IV ligi opolskiej. Najlepszym strzelcem zespołu jest Herve Bostan Amani, zdobywca 4 goli.

Sobotni pojedynek będzie 5. starciem pomiędzy tymi drużynami w XXI wieku. O tym, jak przebiegały poprzednie, piszemy w osobnym artykule – TUTAJ.

Przed nami kolejny niełatwy mecz. Starcia chociażby z MKS-em Gogolin czy LZS-em Domaszkowice pokazały nam, jak ciężko gra się przeciwko zespołom z dołu tabeli, które nie zawsze chcą grać otwartą piłkę. Jak będzie w sobotę – tego nie wiemy, ale z pewnością to Stalowcy będą chcieli udowodnić swoją jakość i chęć walki o najwyższe cele. U siebie nie powinniśmy gubić punktów, dlatego też liczymy na zwycięstwo również w pojedynku z LZS-em Piotrówka. Do zobaczenia na trybunach!

8. kolejka BS Leśnica IV ligi opolskiej

Stal Brzeg – LZS Piotrówka

23.09.2023 (sobota), godz. 16:00

Stadion Miejski w Brzegu

fot. Janusz Pasieczny

Data publikacji:
Podziel się z innymi: Facebook Twitter LinkedIn