ZAPOWIEDŹ: Stal Brzeg – LZS Domaszkowice

Data publikacji:
Podziel się z innymi: Facebook Twitter LinkedIn

Beniaminek IV ligi opolskiej kolejnym rywalem drużyny żółto-niebieskich.

LZS Domaszkowice to klub, który powstał w 1961 roku, lecz reaktywowany został dopiero w roku 2014. Zespół z miejscowości liczącej niewiele ponad 500 osób przez kilka pierwszych lat występował w B-klasie, by w 2018 roku wywalczyć pierwszą promocję. Następie przyszedł awans do „Okręgówki”, gdzie prowadzeni przez Waldemara Sierakowskiego zawodnicy w poprzednim sezonie zrobili prawdziwą furorę, wygrywając rozgrywki z bilansem 23 zwycięstw, 5 remisów i 2 porażek. Był to pierwszy w historii klubu awans do IV ligi.

Tuż po wywalczeniu awansu klub wymienił trenera – architekta awansu zastąpił były szkoleniowiec Stali, Marcin Nowacki. Pierwsza runda na poziomie IV ligi była dla zespołu LZS-u bardzo trudna. Drużyna rywali po rundzie jesiennej zajmowała 3. miejsce od końca i wydawało się, że ekipę spod Nysy wiosną czeka ciężka batalia o utrzymanie. W tym celu dokonano pewnych zmian kadrowych, a także zmieniono trenera – nowym został doświadczony Marcin Krótkiewicz.

Przyszli: Jakub Mandala, Jakub Sadlej (obaj Pogoń Prudnik), Udo Agomuonso (Miedź II Legnica), Maciej Bajor (GKS Głuchołazy), Oleksandr Komar (FTC Filakovo – Słowacja), Kacper Kuglarz (wznowił treningi).

Odeszli: Kamil Skalski, Oskar Śliżewski (obaj Polonia Nysa), Jan Cieślar (Ruch Zdzieszowice), Szymon Nowacki (Polonia Karłowice), Vitalij Prots (szuka klubu).

I wiosną LZS Domaszkowice punktuje jak na razie bardzo przyzwoicie, dzięki czemu opuścił strefę zagrożoną spadkiem czy barażami o utrzymanie. Nasi sobotni przeciwnicy w sześciu spotkaniach w 2024 roku odnieśli 3 zwycięstwa i ponieśli 3 porażki. W pokonanym polu pozostawili m.in. bardzo solidne ekipy Piasta Strzelce Opolskie (2:1) czy Fortuny Głogówek (3:1). Te rezultaty wywindowały ich na 12. pozycję w tabeli z dorobkiem 22 punktów (6 zwycięstw, 4 remisy i 11 porażek, bramki 30:53). Najskuteczniejszym piłkarzem LZS-u jest Marcin Ściański, autor 8 goli.

Jedyne spotkanie Stali Brzeg z LZS-em Domaszkowice odbyło się w rundzie jesiennej i miało bardzo nietypowy przebieg. Brzeżanie zdecydowanie przeważali w grze piłką, ale gospodarze wykorzystali bardzo groźne kontry i stałe fragmenty gry, dzięki czemu prowadzili. Gola na 3:3 Michał Sypek zdobył dopiero w doliczonym czasie gry.

Nasi piłkarze przystępują do pojedynku z LZS-em Domaszkowice z pozycji wicelidera i z zaledwie jednopunktową stratą do 1. miejsca. Stalowcy oczywiście będą faworytem tego meczu, ale podobnie było jesienią, kiedy to ostatecznie ledwo wyszarpaliśmy jedno oczko. Czeka nas więc trudne starcie, lecz mamy nadzieję,  że przy wsparciu kibiców żółto-niebiescy zgarną pełną pulę. Do zobaczenia na Stadionie Miejskim!

22. kolejka BS Leśnica IV ligi opolskiej

Stal Brzeg – LZS Domaszkowice

20.04.2024 (sobota), godz. 13:00

Stadion Miejski w Brzegu

fot. Przemysław Nijakowski 

Data publikacji:
Podziel się z innymi: Facebook Twitter LinkedIn