ZAPOWIEDŹ: Polonia Nysa – Stal Brzeg

Data publikacji:
Podziel się z innymi: Facebook Twitter LinkedIn

Rundę wiosenną IV ligi opolskiej żółto-niebiescy piłkarze rozpoczną w Grodkowie, gdzie swoje mecze jako gospodarze rozgrywają zawodnicy Polonii Nysa.

Po falstarcie i ubiegłotygodniowej porażce w wojewódzkim Pucharze Polski z Ruchem Zdzieszowice, Stalowcy przystąpią do meczu ligowego z zamiarem rehabilitacji. Choć zagraliśmy słabo i musieliśmy się pożegnać z marzeniami o obronie trofeum, to priorytetem są dla nas rozgrywki ligowe. W nich brzeżanie tracą jedynie dwa punkty do liderującej Małejpanwii Ozimek, a więc strata do upragnionego fotelu lidera jest bardzo niewielka. W sobotę postaramy się ją zniwelować.

Historia klubu naszych sobotnich rywali, a więc Polonii Nysa rozpoczęła się tuż po wojnie, w 1946 roku. Klub działał pod wieloma różnymi nazwami, m. in. „Grom”, ale od 1956 roku funkcjonuje jako Polonia. Warto też pamiętać, że równolegle przez wiele lat w mieście funkcjonowała również sekcja piłkarska Stali, która po przemianach ustrojowych została jednak zlikwidowana. Największymi sukcesami naszego piątkowego rywala jest występ w barażach o II ligę (w 1959) oraz piąte miejsce w rozgrywkach ligi międzywojewódzkiej (sezon 1995/96). W XXI wieku Polonia tułała się pomiędzy IV ligą a klasą okręgową, by w 2020 roku wywalczyć upragniony awans do III ligi. Pobyt na tym szczeblu trwał jednak tylko rok. Nysanie spadli do IV ligi, po roku do niej wrócili i znowu spadli.

W bieżących rozgrywkach Polonia rywalizuje więc w IV lidze. Przed startem sezonu kadra ekipy Andrzeja Moskala została znacząco odmłodzona, a do tego doszedł fakt, iż ze względu na remont stadionu nysanie cały sezon rozegrają poza domem. Początki były więc dla niedawnego III-ligowca bardzo trudne. W pierwszych sześciu kolejkach Polonia wygrała tylko raz! Kolejne spotkania przyniosły już znaczącą poprawę i wywindowały naszych rywali na dosyć spokojną, 8. pozycję w tabeli IV ligi. Na dorobek 20 punktów składa się 6 zwycięstw, 2 remisy i 7 porażek (bramki 33:28). Najskuteczniejszym zawodnikiem w pierwszej części sezonu był Maciej Pisula – autor 10 bramek.

Zimą Poloniści nie dokonali znaczących wzmocnień czy przegrupowania w swoich szeregach. Nadal jest więc to młody, choć na pewno bardzo utalentowany zespół. Spośród transferów można podkreślić powrót Patryka Perkowskiego, który niedawno grał już w tym klubie.

Przyszli: Kamil Skalski, Oskar Śliżewski (obaj LZS Domaszkowice), Patryk Perkowski (z zagranicy).

Odeszli: Konstantyn Golovchenko, Oleksandr Somkin (obaj szukają klubu).

Sobotni pojedynek będzie kolejnym już meczem pomiędzy Stalą a Polonią. W ostatnich latach starć takich było już 19., a pełną historię przedstawiliśmy Państwu TUTAJ. Jesienią po golach Maksymiliana Podgórskiego i Jakuba Kowalskiego wygraliśmy 2:1.

Po kilku miesiącach przerwy wraca IV liga opolska. Dobra runda jesienna rozbudziła apetyty naszych kibiców, ale również piłkarzy. Sytuacja w tabeli jasno wskazuje, o co będziemy walczyć wiosną. Nie zamierzamy jednak wybiegać zbyt daleko do przodu, bowiem liczyć się będzie każdy kolejny mecz, zaczynając od tego z Polonią Nysa. Szykuje się naprawdę niełatwe spotkanie, ale jesteśmy pewni, że przy wsparciu naszych kibiców – których do Grodkowa serdecznie zapraszamy – jesteśmy w stanie powalczyć o trzy punkty. Do boju, Stalowcy!

16. kolejka BS Leśnica IV ligi opolskiej

Polonia Nysa – Stal Brzeg

09.03.2024 (sobota), godz. 13:00

Stadion Miejski w Grodkowie, ul. Sportowa 3

fot. Janusz Pasieczny

Data publikacji:
Podziel się z innymi: Facebook Twitter LinkedIn