ZAPOWIEDŹ: MKS Kluczbork – Stal Brzeg

Data publikacji:
Podziel się z innymi: Facebook Twitter LinkedIn

Przed nami kolejna odsłona derbów Opolszczyzny w III lidze. W sobotę na Stadionie Miejskim w Kluczborku zawodnicy Stali zmierzą się z miejscowym MKS-em.

Obie ekipy znają się znakomicie, bowiem grały ze sobą niespełna miesiąc temu w ramach ćwierćfinału wojewódzkiego Pucharu Polski. Wówczas lepsza okazała się Stal, która po dogrywce zwyciężyła 3:2. Pierwsze mecze po przerwie zimowej często są jednak wielką niewiadomą i nieraz nie pokazują pełnego obrazu zespołu, dlatego nie wracalibyśmy przesadnie często do meczu z lutego. Nowe starcie to nowe rozdanie, więc spodziewamy się bardzo trudnego pojedynku – tym bardziej, że zarówno brzeżanie, jak i biało-niebiescy w drugą część sezonu weszli bardzo dobrze.

Zimę MKS, rozgrywający aktualnie swój piąty z rzędu sezon w III lidze, spędził bardzo spokojnie. Działaczom z Kluczborka pozwoliła na to bardzo solidna runda jesienna (9. miejsce w tabeli, 22 punkty na koncie), dlatego też w ekipie Tomasza Chatkiewicza do wielkich zmian nie doszło. I ta stabilizacja wydaje się, że skutkuje również teraz, bowiem biało-niebiescy nadal punktują bardzo solidnie. Nasi sobotni rywale w 2023 roku pokonali bowiem mocne zespoły Rakowa II Częstochowa (2:1) i Ślęzy Wrocław (4:3), natomiast przegrali tylko raz, w Pawłowicach z Pniówkiem (1:2). Starcie MKS-u z Cariną Gubin zostało natomiast odwołane z powodu złych warunków atmosferycznych.

W tabeli III ligi biało-niebiescy plasują się na 7. pozycji z dorobkiem 28 oczek (8 zwycięstw, 4 remisy i 8 porażek, bramki 37:32). Najskuteczniejszym zawodnikiem MKS-u nadal jest Marcin Przybylski, mający na koncie aż 14 trafień. Jego licznik na wiosnę jednak jeszcze nie drgnął.

Przy okazji przypomnijmy sytuację naszego zespołu. Stal po sobotniej wygranej ze Ślęzą Wrocław (2:1) wyszła ze strefy spadkowej i aktualnie plasuje się na 15. miejscu w klasyfikacji III ligi. „Wirtualnie” wciąż jednak jesteśmy pod kreską, bowiem w strefie spadkowej II ligi znajdują się aktualnie drużyny z naszego makroregionu – Zagłębie II Lubin i Śląsk II Wrocław, co może spowodować, iż z naszej grupy III ligi spadnie odpowiednio więcej zespołów. Dzięki bardzo udanemu początkowi wiosny udało nam się doskoczyć do drużyn ze środka stawki na odległość kilku punktów i mamy nadzieję, że Stalowcy pójdą za ciosem, dzięki czemu nie będą musieli oglądać się za siebie. Dodajmy jeszcze, że najlepszym strzelcem w obozie żółto-niebieskich jest Dominik Bronisławski, autor 9 bramek.

To będzie jedenasty w historii pojedynek pomiędzy obiema drużynami. Dotychczasowe podsumowaliśmy w osobnym artykule TUTAJ.

Jest takie powiedzenie, może nieco wyświechtane, że derby rządzą się swoimi prawami. W praktyce sprowadza się ono do tego, że takie spotkania często są meczami walki, a zwycięża je ten, który pokaże większą determinację i będzie miał odrobinę więcej szczęścia. Tego właśnie spodziewamy się w Kluczborku, bo drużyna gospodarzy z pewnością będzie chciała zrehabilitować się za porażkę sprzed miesiąca. Liczymy jednak, iż rozpędzona maszyna z Brzegu pokaże swoją jakość i pokona kolejną przeszkodę.

Mecz 22. kolejki III ligi MKS Kluczbork – Stal Brzeg jako sędzia główny poprowadzi Pan Filip Paszczyk z Dolnośląskiego ZPN. Spotkanie przy sztucznym oświetleniu Stadionu Miejskiego w Kluczborku rozpocznie się o godzinie 18:00, a my zachęcamy naszych kibiców do przybycia głośnego wspierania żółto-niebieskich walczaków. Powodzenia drużyno!

22. kolejka III ligi (grupa 3)

MKS Kluczbork – Stal Brzeg

01.04.2023 (sobota), godz. 18:00

Stadion Miejski w Kluczborku

fot. Przemysław Nijakowski

Data publikacji:
Podziel się z innymi: Facebook Twitter LinkedIn