ZAPOWIEDŹ: Górnik II Zabrze – Stal Brzeg

Data publikacji:
Podziel się z innymi: Facebook Twitter LinkedIn

W niedzielne południe zawodnicy brzeskiej Stali staną przed szansą na pierwsze wyjazdowe punkty w tym sezonie. Rywalem brzeżan będzie druga drużyna Górnika Zabrze.

Młody zespół zabrzan już dziesiąty rok z rzędu występuje na poziomie III ligi. Drużyna w zdecydowanej większości na młodych zawodnikach dopiero uczących się piłkarskiego rzemiosła, którzy w przyszłości mają zasilić kadrę pierwszej drużyny. Zdarza się, że do drugiego zespołu 14-krotnych Mistrzów Polski „spadają” piłkarze z ekstraklasy i być może świadkami tego będziemy również w niedzielę, bowiem ekstraklasowa ekipa Górnika swój ligowy mecz rozegra już w sobotę.

Górnik II Zabrze to w ostatnich latach zespół środka tabeli. W poprzednich rozgrywkach Trójkolorowi zajęli 6. miejsce w III lidze, rok wcześniej była to natomiast 9. pozycja. Zabrzanie trzymają więc bardzo solidny poziom i nic nie zapowiada tego, żeby w obecnym sezonie miało być inaczej.

Latem w „dwójce” Górnika doszło do pewnych przetasowań, głównie za sprawą zmiany szkoleniowca. Dotychczasowy trener rezerw – Piotr Gierczak został asystentem Bartoscha Gaula w zespole ekstraklasowym, natomiast stanowisko pierwszego trenera w III lidze objął Arkadiusz Przybyła, będący wcześniej w sztabie szkoleniowym tej drużyny. Tradycyjnie doszło też do przesunięć i zmian w kadrze zespołu – zasiliło go paru zawodników w wieku juniora, ale udało się utrzymać najważniejsze ogniwa (m.in. dwóch najlepszych strzelców minionego sezonu – Alana Lubaskiego i Michała Rostkowskiego).

Ubiegłotygodniowa inauguracja rozgrywek w III lidze zabrzanom nie wyszła. Przegrana 1:2 z przebudowaną Ślęzą Wrocław ujmy nie przynosi, ale jej okoliczności z pewnością pozostawiły młodym Górnikom uczucie niedosytu. Wrocławianie prowadzili od 39. minuty po trafieniu Adama Samca. Dążenia do odwrócenia rezultatu przyniosły skutek w minucie 65., kiedy Michał Rostkowski wyrównał stan meczu. Na remisie 1:1 się jednak nie zakończyło, bo w doliczonym czasie gry zaatakowała jeszcze Ślęza, po czym rzut karny podyktowany za faul wykorzystał Vinicius. W ten sposób komplet punktów pozostał we Wrocławiu, a Górnik wrócił do Zabrza z niczym.

Przegraną w lidze piłkarze biało-niebiesko-czerwonych powetowali sobie w minioną środę, wygrywając z A-klasowym Gwarkiem Zabrze aż 12:0. Mecz był rozgrywany w ramach I rundy Pucharu Polski na szczeblu podokręgu.

Po udanej inauguracji piłkarzy Stali czeka kolejne wyzwanie. Wydaje się, że poprzeczka będzie zawieszona jeszcze wyżej, niż przed tygodniem, gdyż zabrzanie są już doświadczeni w III lidze, a po drugie mogą zostać wzmocnieni „spadami” z Ekstraklasy. Wierzymy jednak, że brzeżanie zaprezentują się z jak najlepszej strony i będą „gryźć trawę” do samego końca – podobnie jak przed trzema miesiącami, gdy udało się odwrócić losy pojedynku w Zabrzu i wygrać tam 2:1.

Spotkanie Górnik II – Stal jako sędzia główny poprowadzi Pan Jakub Dmuch z Trzebnicy. Pierwszy gwizdek na mikulczyckim stadionie zabrzmi w niedzielę o godzinie 12:00, a my serdecznie zapraszamy naszych kibiców do śledzenia darmowej transmisji, którą gospodarze zamierzają przeprowadzić na swoim kanale YouTube (TUTAJ). Gdy zostanie wygenerowany link bezpośrednio do transmisji, również umieścimy go na naszej stronie internetowej. Trzymajcie kciuki za żółto-niebieskich!

2. kolejka III ligi (grupa 3)

Górnik II Zabrze – Stal Brzeg

14.08.2022 (niedziela), godz. 12:00

Stadion Sparty Zabrze, ul. Mickiewicza 66a

Data publikacji:
Podziel się z innymi: Facebook Twitter LinkedIn