ZAPOWIEDŹ: AstroEnergy Warta Gorzów – Stal Brzeg

Data publikacji:
Podziel się z innymi: Facebook Twitter LinkedIn

Po pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w tym sezonie zawodnicy brzeskiej Stali udadzą się do dalekiego Gorzowa Wielkopolskiego.

Sobotnia wygrana nad LKS-em Goczałkowice-Zdrój dodała nam wszystkim nadziei na to, że jeszcze w bieżącej rundzie możemy wygrzebać się z dna trzecioligowej tabeli i znacznie poprawić humory przed zimową przerwą. Przed nami ostatnie trzy ligowe mecze w tym roku, z których musimy „wycisnąć” jak najwięcej. Ostatnie występy żółto-niebieskich zdecydowanie wskazywały na zwyżkę formy i bardzo liczymy na to, że to wrażenie Stalowcy potwierdzą w Gorzowie Wielkopolskim.

Klub Sportowy Warta Gorzów powstał w 1945 roku. Przez lata największym sukcesem Warciarzy były występy na poziomie międzywojewódzkim oraz w III lidze, na którym to szczeblu aż do końcówki lat 90. występowali piłkarze z Gorzowa. Na początku XXI wieku rozwiązano jednak sekcję piłkarską. Odbudowy klubu podjęto się w roku 2008 i od tego czasu Warta mozolnie, od B-klasy pięła się po szczebelkach piłkarskiej drabiny, by w 2018 roku wylądować po wielu latach przerwy w III lidze! Zderzenie z tą klasą rozgrywkową było dość bolesne, bo zakończyło się spadkiem. Czwartoligowa banicja trwała jednak tylko rok, a w 2020 roku gorzowianie znowu powrócili do III ligi, gdzie przez ostatnie dwa sezony zajmowali 15. miejsce (tuż nad strefą spadkową). Szczególnie trudne były dla nich poprzednie rozgrywki, gdy po słabej rundzie jesiennej Warciarze dopiero na ostatniej prostej uniknęli relegacji, a to wszystko dzięki bardzo udanej rundzie rewanżowej.

Latem w ekipie trenera Mateusza Konefała dokonano raczej jedynie kosmetycznych zmian. Większość drużyny nadal stanowią ci, którzy wiosną wywalczyli utrzymanie dla Warty w III lidze. Bordowo-granatowi posiadają jeden z najmłodszych kadrowo zespołów w stawce.

Przyszli: Bartłomiej Gajda (Chojniczanka Chojnice), Łukasz Wiśniewski (Lech Rypin), Daniel Czerwiński (MKP Szczecinek), Oskar Natorski (Pilica Białobrzegi), Jadel Musanhu (Peterhead FC – Szkocja), Olivier Lazar (Rozwój Katowice).

Odeszli: Radosław Mikołajczak (Bałtyk Koszalin), Mateusz Ogrodowski i Marcin Wawrzyniak (obaj Błękitni Stargard), Radosław Śledzicki (Lublinianka Lublin), Erick Surmanski (TuRU Düsseldorf – Niemcy), Jakub Wojsznis (Róża Różanki), Dominik Muraszow (Radowiak Drezdenko), Piotr Bukowski (bez klubu), Patrick Bergmann (Escola Varsovia).

Oprócz kilku transferów przed startem sezonu, klub pozyskał również sponsora tytularnego – firmę AstroEnergy. Pod nieco zmienionym więc szyldem bordowo-granatowi rozpoczęli trzecioligowe rozgrywki, w których jak na razie wiedzie im się… przeciętnie. Bilans czterech zwycięstw, czterech remisów oraz sześciu porażek i wynikający z tego dorobek 16 punktów plasuje gorzowian na 12. miejscu w tabeli. Warciarze są jedną z trzech ekip w III lidze, które na własnym terenie nie wygrały jeszcze ani razu (sześć meczów – trzy remisy i trzy porażki). Naszym sobotnim przeciwnikom przydarzyło się w tym sezonie kilka wysokich przegranych (np. 0:4 w Bytomiu, 0:3 w Gubinie czy 0:5 z Rekordem Bielsko-Biała), ale potrafili oni również pozytywnie zaskoczyć, zwyciężając chociażby 3:0 z Górnikiem II Zabrze, 2:1 w Kluczborku czy takim samym stosunkiem w Tarnowskich Górach. Wspomnijmy jeszcze najlepszych strzelców gorzowskiego zespołu – są nimi Paweł Krauz (zdobywca pięciu goli) oraz Karol Gardzielewicz (autor czterech trafień).

Historię bezpośrednich spotkań pomiędzy Wartą Gorzów a brzeską Stalą opisaliśmy TUTAJ.

Przed nami mecz, który dla obu stron będzie okazją na przełamanie. Gospodarze bowiem w tym sezonie jeszcze nie wygrali na „własnych śmieciach”, zaś Stalowcy w pojedynkach wyjazdowych jak dotąd zgarnęli tylko jedno oczko. Przy dobrym układzie pozostałych spotkań zwycięstwo w Gorzowie Wielkopolskim może zapewnić nam nawet wyjście ze strefy spadkowej. Z całej siły zachęcamy do ściskania kciuków za brzeski zespół i do oglądania transmisji PPV, którą na swojej stronie internetowej przeprowadzi Warta.

15. kolejka III ligi (grupa 3)

AstroEnergy Warta Gorzów – Stal Brzeg

05.11.2022 (sobota), godz. 12:00

Stadion OSiR w Gorzowie Wielkopolskim, ul. Olimpijska 1

Data publikacji:
Podziel się z innymi: Facebook Twitter LinkedIn