Wojciech Kaszub, szkoleniowiec juniorów młodszych: naszą siłą jest bardzo dobra atmosfera

Data publikacji:
Podziel się z innymi: Facebook Twitter LinkedIn

Rundę jesienną w wykonaniu juniorów młodszych Stali Brzeg ocenił Wojciech Kaszub, trener tego zespołu, który - przypomnijmy - zakończył 2022 rok na 6. pozycji w tabeli OLJM.

Jak Pan ocenia rundę jesienną w wykonaniu swojego zespołu? Z jednej strony mieliście sporo meczów, w których pokazaliście duży charakter, jak choćby domowe pojedynki z Polonią Nysa czy wyjazdowy w Jełowej, ale ostatecznie finiszowaliście w gorszym stylu.

Trener Wojciech Kaszub: To prawda, graliśmy w tej rundzie bardzo nierówno. Brak stabilności w tej rundzie był naszą największą bolączką. Jednak mamy nowy zespół i wierzę w to, że z meczu na mecz będziemy lepszym zespołem.

Co było waszą największą siłą w tym półroczu, a gdzie widzi Pan największe mankamenty?

Największą naszą siłą jest bardzo dobra atmosfera w drużynie i jedność grupy. Również ten zespół cechuje bardzo dobra frekwencja treningowa. W tym półroczu poznałem możliwość zawodników z rocznika 2007 i próbowaliśmy różnych ustawień na boisku. Odnośnie mankamentów, to uważam, że musimy pracować nad stabilnością i powtarzalnością w każdym spotkaniu.

Kogo indywidualnie mógłby Pan wyróżnić?

W swojej pracy skupiam się na rozwoju każdego zawodnika i wykorzystaniu jak najlepiej umiejętności indywidualnych dla gry drużyny. Ale najwięcej w rozwoju zawodników zależy od nich samych – jak angażują się w trening, co robią po treningu, czy chcą stawać się lepsi każdego dnia.

O co będziecie grać na wiosnę i jakie cele sobie stawiacie?

O zwycięstwo w każdym kolejnym meczu.

Jaki jest plan na zimowy okres przygotowawczy?

Trenujemy teraz do 17 grudnia, a następnie chłopcy mają dwa tygodnie odpoczynku. Zaraz po Nowym Roku wracamy do treningów, a od 20 stycznia co tydzień będziemy rozgrywali mecze sparingowe, w których chcemy doskonalić naszą grę.

Dziękuję za rozmowę.

Data publikacji:
Podziel się z innymi: Facebook Twitter LinkedIn