Trener Paweł Schmidt: Stal to uznany klub z tradycjami

Data publikacji:
Podziel się z innymi: Facebook Twitter LinkedIn

Zapraszamy do lektury wywiadu z nowym trenerem żółto-niebieskich Pawłem Schmidtem.

Trenerze, dlaczego zdecydował się pan przyjąć ofertę poprowadzenia Stali Brzeg?

Trener Paweł Schmidt: Myślę, że Stal to uznany klub z tradycjami, solidną bazą treningową i ambicjami do tego, aby był kojarzony z futbolem na dobrym poziomie. Uznałem, że jest to odpowiednie miejsce dla mnie do zrobienia kolejnego kroku w trenerskiej przygodzie z piłką.

Będzie to dla pana pierwsza praca z zespołem seniorskim na tym poziomie. To dla pana duże wyzwanie?

Każda zmiana w życiu niesie za sobą wyzwania, ale i nowe doświadczenia. Dzięki tym czynnikom ludzie się rozwijają. Podchodzę do tego projektu z pokorą, ale i nadziejami, że zarówno klub, jak i ja skorzystamy na tej współpracy.

Nie jest żadną tajemnicą, że zespół – względem poprzedniego sezonu – zostanie gruntownie przebudowany. Na jakim etapie tworzenia kadry obecnie jesteśmy?

To prawda. Przez ostatnie dni wykonujemy dużo pracy w kontekście budowania zespołu na nowy sezon. Do tej pory udało nam się zbudować solidny trzon drużyny. Dodatkowo od pierwszego treningu planujemy sprawdzać młodych zawodników, którzy mogliby się u nas rozwijać i podnosić swoje umiejętności. Chcielibyśmy, aby na finalny kształt kadry składali się zawodnicy, charakteryzujący się już pewnym doświadczeniem w piłce seniorskiej na poziomie centralnym + zdolna i ambitna młodzież.

Jak ma grać Stal pod wodzą trenera Schmidta?

Odważnie i skutecznie.

Jakie cele postawił przed panem zarząd klubu?

Nie chcę w tej chwili deklarować konkretnego miejsca w tabeli. Skupiam się na tym, aby w miarę możliwości stworzyć zbilansowany i konkurencyjny zespół, a następnie wprowadzać solidne standardy pracy. Kolejnym celem, będzie wyjście na każdy mecz z nastawieniem na zwycięstwo.

W poniedziałek rozpoczniemy przygotowania do nowego sezonu. Jakie są plany na letni okres przygotowawczy?

Będziemy trenować brzeskich obiektach. W planach mamy cztery gry kontrolne z mocnymi rywalami. Dodatkowo tydzień przed startem rozgrywek ligowych zagramy mecz pucharowy.

Dziękuję za rozmowę.

Data publikacji:
Podziel się z innymi: Facebook Twitter LinkedIn