Trener Paweł Schmidt po sparingu z Miedzią

Na półmetku zimowych przygotowań poprosiliśmy trenera Schmidta o komentarz do sobotniego sparingu z Miedzią II Legnica, wygranego przez żółto-niebieskich 5:4.

– Trudno jednoznacznie ocenić to spotkanie. Na pewno niesie ono za sobą wiele cennych informacji i pokazuje, że gdy każde ogniwo zespołu sumiennie realizuje nakreślony plan i trzyma się wytyczonych zadań możemy grać bardzo skutecznie.

Zagraliśmy bardzo dobrą pierwsza połowę. Byliśmy konsekwentni w defensywie i skuteczni w polu karnym rywala. Cieszy fakt, że bramki zdobywaliśmy po modelowych zachowaniach w ataku, na które kładziemy duży nacisk w ostatnim czasie. Dużo gorzej wyglądaliśmy po przerwie. Uważam, że strata trzech bramek w 15 minut nie powinna się wydarzyć i musimy zrobić wszystko, żeby więcej do takich sytuacji nie dochodziło. Na koniec cieszy jednak fakt, że byliśmy w stanie przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść – powiedział szkoleniowiec.