Stal Brzeg – Piast Strzelce Opolskie 2:1

Data publikacji:
Podziel się z innymi: Facebook Twitter LinkedIn

Piłkarze brzeskiej Stali po bramkach Michała Sypka i Maksymiliana Podgórskiego wygrali z Piastem Strzelce Opolskie 2:1.

To nie było łatwe spotkanie dla żółto-niebieskich, choć nasz zespół zdecydowanie dominował z piłką przy nodze i stwarzał więcej okazji. Rezultat udało się otworzyć w 23. minucie. Michał Hawryło znakomicie dorzucił na głowę Maksymiliana Podgórskiego, a ten celnym uderzeniem dał Stalowcom prowadzenie. Niestety rywale bardzo szybko wyrównali. W 29. minucie Daniel Stupak wykorzystał złe odegranie głową Rafała Brusiły i strzałem z kilku metrów pokonał Firka. Kolejny, jak się później okazało zwycięski gol dla brzeżan również padł po uderzeniu głową. Tym razem wrzucał Maciej Rakoczy, a w szesnastce najlepiej odnalazł się Michał Sypek, strzelając na 2:1.

Jeszcze przed zmianą stron Stalowcy mieli dwie świetne okazje. Najpierw Rakoczy uderzeniem z rzutu wolnego obił poprzeczkę, a kilka chwil później Rafał Brusiło trafił w słupek. Po przerwie nasi zawodnicy jeszcze raz trafili w obramowanie bramki, lecz gola już nie zdobyli i dosyć spokojnie dowieźli do końca prowadzenie 2:1.

Szersza relacja już niebawem…

12. kolejka BS Leśnica IV ligi opolskiej

Stal Brzeg – Piast Strzelce Opolskie 2:1

bramki: Podgórski 23′, Sypek 37′ – Stupak 29′.

Stal: Firek – Brusiło, Hawryło (88′ Bujakiewicz), Kowalski, Kudra, Kuriata, Podgórski, Poniewierski (57′ Karolczak), Rakoczy (72′ Chołast), Sypek, Sztylka. Trener Paweł Schmidt.

Żółte kartki (Stal): Podgórski.

Sędziował: Przemysław Mielczarek.

Widzów 250.

Data publikacji:
Podziel się z innymi: Facebook Twitter LinkedIn