Stal Brzeg – LZS Piotrówka 4:1

Zdecydowane zwycięstwo nad LZS-em Piotrówka, choć znów były mankamenty w grze żółto-niebieskich.

Nasi piłkarze weszli w to spotkanie wyjątkowo źle. Już w 10. sekundzie (!) przed dobrą szansą stanął Herve Bostan Amani, który z okolic 20. metra próbował zaskoczyć Firka, lecz ten odbił futbolówkę na rzut rożny. Żółto-niebiescy jakby nie wyszli z szatni, przez co w 2. minucie goście cieszyli się z prowadzenia. Po rzucie rożnym i zgraniu piłki z najbliższej odległości w siatce umieścił ją Amani. Taki „gong” być może był naszym zawodnikom potrzebny, bo od tego momentu dominowali brzeżanie. Ich nieskuteczność momentami była rażąca, jednak w 9. minucie udało się wyrównać. Dośrodkowaną przez Michała Hawryłę piłkę zgrał jeszcze Brusiło, a z kilku metrów dobił ją Podgórski i było 1:1. Stalowcy poszli za ciosem i ponownie ważną rolę w tej akcji odegrał Hawryło. Pomocnik żółto-niebieskich w 16. minucie był faulowany w polu karnym, a sprawiedliwość z 11. metra wymierzył Maciej Rakoczy. Pełna dominacja brzeżan trwała i wynik do przerwy powinien być znacznie bardziej okazały. Trzy znakomite sytuacje zmarnował jednak Rafał Brusiło, a Maksymilian Podgórski z bliska trafił jedynie w poprzeczkę.

Po przerwie obraz meczu się nie zmienił i na murawie dominowała tylko jedna drużyna. Z mnóstwa sytuacji Stalowcom udało się wykorzystać tylko dwie. Ozdobą meczu było trafienie Michała Szymczyka w 53. minucie, który potężnym strzałem zdjął pajęczynę z bramki przeciwników. Parę chwil później padło czwarte trafienie, i jak się okazało, to ono ustaliło rezultat spotkania. Paweł Bujakiewicz zagrał płasko na pole karne do Rakoczego, który ustrzelił dublet. Wynik powinien być dużo, dużo wyższy, ale podobnie jak w ostatnich tygodniach skuteczność nie było naszą mocną stroną. Po zmianie stron okazje mieli Brusiło, Podgórski czy Poniewierski, lecz wynik 4:1 nie uległ już zmianie. Stal wygrała z LZS-em Piotrówka 4:1 i ze spokojem może przygotowywać się do środowej batalii w Fortuna Pucharze Polski, gdzie przeciwnikiem będzie III-ligowa Unia Skierniewice. Brawo chłopaki!