Sparing: Stal Brzeg – Pogoń Nowe Skalmierzyce 1:2

Data publikacji:
Podziel się z innymi: Facebook Twitter LinkedIn

Nasza drużyna w ostatniej grze kontrolnej zaprezentowała się z naprawdę dobrej strony, ale ostatecznie przegrała z III-ligowcem 1:2.

W spotkaniu po stronie gospodarzy wystąpiło 18 zawodników, i byli to w zdecydowanej większości ci, którzy będą reprezentować Stal również w rozgrywkach ligowych. Mecz był absolutnie wyrównany i nie było widać pomiędzy drużynami różnicy jednego poziomu rozgrywkowego.

W pierwszej połowie na murawie przeważali brzeżanie, lecz to rywale jako pierwsi, w 8. minucie po indywidualnym rajdzie otworzyli wynik meczu. Cztery minuty później mieliśmy już remis. W polu karnym sfaulowany został Mateusz Dychus, a formalności z jedenastu metrów dopełnił jeden z piłkarzy testowanych. Do przerwy było 1:1, choć przewagę mieli Stalowcy. Z dystansu rezultat próbowali zmienić Podgórski i testowany, lecz dobrze interweniował bramkarz Pogoni.

Druga część gry ponownie była wyrównana. Skuteczniejsi okazali się jednak przyjezdni, którzy w 62. minucie ustalili wynik na 1:2. Na nic zdały się protesty żółto-niebieskich, którzy sygnalizowali zagranie ręką, podobnie jak kilka okazji podbramkowych. Najbliżej wyrównania był Michał Sypek, a także Mikołaj Kudra po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Ostatecznie rezultat ani drgnął i to przeciwnicy wygrali w Brzegu 2:1.

Sparing nr 4

Stal Brzeg – Pogoń Nowe Skalmierzyce 1:2

bramki: testowany 12′ k

Stal: Kowalski, Szymczyk, Sztylka, Kuriata, Sypek, Dychus, Podgórski, Brusiło i trzech zawodników testowanych. W II połowie grali również: Firek, Kudra, Urysz, Karolczak, Bujakiewicz, Hawryło i dwóch testowanych. Trener Paweł Schmidt.