Sparing nr 3: Ruch Zdzieszowice – Stal Brzeg (ZAPOWIEDŹ)

Data publikacji:
Podziel się z innymi: Facebook Twitter LinkedIn

Jutro zespół Stali Brzeg rozegra trzeci i zarazem przedostatni sparing w letnim okresie przygotowawczym. Rywalem - Ruch Zdzieszowice, a więc wicemistrz IV ligi opolskiej w poprzednim sezonie.

Podopieczni trenera Pawła Schmidta mają za sobą dwie, jakże odmienne gry kontrolne. Z MKS-em Kluczbork żółto-niebiescy wypadli bardzo dobrze i wygrali z trzecioligowcem. Starcie z rezerwami Śląska Wrocław przyniosło natomiast ogromny kubeł zimnej wody i dosyć wstydliwy – nawet jak na sparingi – wynik. Przy tak ogromnej przebudowie zespołu musimy jednak brać pod uwagę wahania formy, szczególnie w okresie przygotowawczym, przy bardzo wielu zawodnikach testowanych.

Ruch Zdzieszowice to od wielu lat jeden z czołowych zespołów Opolszczyzny. Pomarańczowo-czarni, od momentu spadku do IV ligi rok po roku plasują się na podium tabeli, lecz zawsze brakuje im kropki nad i, by powrócić do III ligi. Tak też było w poprzednim sezonie, gdy nasi sobotni rywale zakończyli rozgrywki na 2. miejscu, tracąc tylko punkt do LZS-u Starowice.

Zdzieszowiczanie latem dokonali pewnych zmian w zespole – największą z nich była zmiana szkoleniowca. Trenera Sebastiana Polaka na tym stanowisku zastąpił dobrze znający IV ligę Łukasz Wicher, który wcześniej prowadził Pogoń Prudnik. Ruch ma już też za sobą pierwszy sparing. „Zdzichy” pokonały w nim ligowego rywala – LZS Walce 2:1.

Spotkanie rozpocznie się na Stadionie Miejskim w Zdzieszowicach o godzinie 11:00.

Sparing nr 3

Ruch Zdzieszowice – Stal Brzeg

22.07.2023 (sobota), godz. 11:00

Stadion Miejski w Zdzieszowicach, ul. Rozwadzka

fot. www.24powiat.pl

Data publikacji:
Podziel się z innymi: Facebook Twitter LinkedIn