Sparing: Lechia Dzierżoniów – Stal Brzeg 0:1

Pierwsze czyste konto w zimowych grach kontrolnych zanotowała drużyna brzeskiej Stali. Nasi zawodnicy pokonali 1:0 ekipę Lechii Dzierżoniów.

Samo spotkanie nie było porywającym widowiskiem. Po obu stronach widoczne były trudy okresy przygotowawczego, mnożyły się też błędy indywidualne. W pierwszej części gry obie ekipy miały swoje szanse, ale dłużej przy futbolówce utrzymywali się Stalowcy. Próbowali m.in. Michał Sypek, Maksymilian Podgórski i Mateusz Dychus, lecz nieskutecznie. Po zmianie stron obraz meczu znacząco się nie zmienił, choć to gospodarze stworzyli sobie kilka niezłych szans. Zwycięską bramkę Stalowcy zdobyli w 88. minucie. Po szybkim kontrataku Paweł Bujakiewicz wycofał futbolówkę do Jakuba Chołasta, a jego mierzony strzał z okolic 20 metra zakończył się golem na 1:0.

W następny piątek, o godzinie 11:00 żółto-niebiescy zmierzą się z III-ligowymi rezerwami Śląska Wrocław. Spotkanie zostanie rozegrane na wyjeździe.

Sparing nr 4

Lechia Dzierżoniów – Stal Brzeg 0:1

bramka: Chołast 88′

Stal: Firek – Sztylka, Tupaj, Kowalski, Szymczyk, Kuriata, Brusiło, Dychus, Sypek, Poniewierski, Podgórski. W II połowie grali również: zawodnik testowany, Zender, Kopij, Rakoczy, Hawryło, Chołast i Bujakiewicz. Trener Paweł Schmidt.