Sparing: MKS Kluczbork – Stal Brzeg 1:0

Piłkarze Stali Brzeg w pierwszym zimowym sparingu okazali się minimalnie gorsi od III-ligowego MKS-u Kluczbork.

Od początku widać było, że dla obu ekip jest to pierwsze sparingowe granie w 2024 roku. Mecz był bardzo wyrównany, z bardzo małą liczbą sytuacji bramkowych po obu stronach. W pierwszych 45 minutach nieco lepsze okazje mieli jednak brzeżanie. Na bramkę rywali uderzali Michał Kuriata i Jakub Kowalski, lecz dobrze interweniował wówczas golkiper MKS-u. Niewiele brakło również Michałowi Sypkowi, który na wślizgu zamykał płaskie dogranie z prawego skrzydła, ale przeszkodziła mu interwencja obrońcy z Kluczborka. Po drugiej stronie dwukrotnie próbowali zawodnicy miejscowych, ale z ich strzałami również pewnie poradził sobie testowany w barwach Stali bramkarz.

Na drugą połowę zespoły Stali i MKS-u wyszły w niemal całkowicie zmienionych jedenastkach. Trzeba przyznać, że po zmianie stron inicjatywę przejęli biało-niebiescy, choć dogodne sytuacje mieli tylko dwie. Po jednej z nich obili słupek, zaś druga, w 70. minucie zakończyła się bramką. Do prostopadłego podania za naszą linię obrony ruszył Bartosz Włodarczyk i ze spokojem skierował futbolówkę do siatki. Ze strony żółto-niebieskich najlepszą okazję stworzył sobie Maksymilian Podgórski, który będąc w polu karnym uderzył mocno, lecz nad poprzeczką. MKS ostatecznie wygrał 1:0.

Za nami bardzo wartościowy sprawdzian, w którym sztab szkoleniowy brzeskiej Stali miał okazję przyglądać się czterem testowanym zawodnikom. Pierwsze wnioski wyciągnięte, a kolejna okazja do tego nadejdzie już w sobotę – wówczas w Dzierżoniowie zagramy z zespołem Śląska Wrocław U-19.

Sparing nr 1

MKS Kluczbork – Stal Brzeg 1:0

bramka: Włodarczyk 70′

Stal – I połowa: Zawodnik testowany – Sztylka, Tupaj, Kowalski, Brusiło, Rakoczy, Kuriata, Sypek, Karolczak, Dychus, zawodnik testowany. II połowa: Zawodnik testowany (60′ Czapran) – Zender, Hawryło, Kudra, Bujakiewicz, Szymczyk, Rakoczy (60′ Górski), Podgórski, Poniewierski i dwóch zawodników testowanych. Trener Paweł Schmidt.