Rezerwy: Polonia Domaszowice – Stal II Brzeg 3:3

Piłkarze naszej drugiej drużyny zremisowali w Domaszowicach 3:3, przedłużając tym samym serię bez porażki do sześciu meczów.

Po końcowym gwizdku mamy jednak duży niedosyt. Młodzi Stalowcy dominowali bowiem przez zdecydowaną większość spotkania i stworzyli sobie sytuacje, by już wcześniej zamknąć wynik. Niestety nieskuteczność pod bramką rywala, a także bardzo proste błędy w defensywie sprawiły, iż podopieczni Damiana Dziury wrócili do Brzegu z punktem.

Gospodarze jako pierwsi objęli prowadzenie już w 3. minucie, kierując piłkę do siatki po strzale z rzutu wolnego. Brzeżanie dążyli do wyrównania i mieli ku temu kilka świetnych szans, ale udało im się to dopiero w 33. minucie. Pewnym egzekutorem rzutu karnego okazał się Konrad Nędzyński i do przerwy było 1:1.

W drugiej połowie na murawie działo się jeszcze więcej. W 48. minucie po jednym z kontrataków gola na 2:1 zdobył Paweł Ziemba, a w kolejnych minutach podwyższyć powinien Szymon Widziak. Niestety niewykorzystane okazje zemściły się w 69. minucie, kiedy tuż przed własnym polem karnym poślizgnął się Kacper Urysz, a błąd bezlitośnie wykorzystała Polonia. Piłkarze Stali II Brzeg znów jednak zdołali się podnieść. W 75. minucie znakomitym rajdem popisał się Paweł Ziemba, który minął kilku zawodników i mocnym strzałem przy bliższym słupku ponownie wysunął brzeżan na prowadzenie. Niestety w 84. minucie kolejny bardzo prosty błąd popełnili nasi defensorzy, który poskutkował golem na 3:3. Mimo starań z obu stron, końcowy wynik nie uległ już zmianie.

Cieszę się, że mecz był bardzo intensywny i każda drużyna grała o pełną pulę do samego końca. Z jednej strony jestem zadowolony z punktu, bo popełniliśmy trzy błędy w defensywie i zostały one wykorzystane. Przeciwnik przez 90 minut napierał, a przez ostatnie 30 minut przestaliśmy grać. Z drugiej strony jestem rozczarowany, bo prowadząc dwukrotnie powinniśmy ten mecz zamknąć, gdyż były ku temu okazje. Musimy przeanalizować mecz i wyciągnąć wnioski, ponieważ powinniśmy wymagać od siebie więcej, zwłaszcza od zawodników, którzy na co dzień trenują w pierwszym zespole – powiedział po spotkaniu trener Damian Dziura.

Za tydzień, w niedzielę żółto-niebiescy podejmą u siebie zespół SKS Dąbrowa.