Rezerwy: Olimpia Lewin Brzeski – Stal II Brzeg 0:2

Rezerwy Stali Brzeg pokonały w derbach Olimpię Lewin Brzeski, wskakując tym samym na pozycję wicelidera, która na dziś zapewniałaby bezpośredni awans do Klasy Okręgowej.

Co prawda bezpośredni awans zapewnia jedynie 1. miejsce w rozgrywkach, natomiast dziś zajmują je rezerwy Startu Namysłów, które nie mogłyby jednak skorzystać z promocji na wyższy szczebel ze względu na fakt, iż pierwszy zespół NKS-u również występuje w „Okręgówce”.

Niedzielny pojedynek derbowy przyniósł sporo emocji, choć w pierwszej połowie były to raczej piłkarskie „szachy” z niewielką liczbą sytuacji bramkowych po obu stronach. W obozie żółto-niebieskich blisko był Sajdyk, lecz po jego uderzeniu z pierwszej piłki dobrze interweniował bramkarz. Kilka groźnych strzałów mieli również miejscowi, lecz do przerwy było 0:0.

W drugiej części gry brzeżanie szybko otworzyli wynik. W 52. minucie bramkarz Olimpii „wypluł” piłkę po mocnym strzale z rzutu wolnego, a dopadł do niej Kacper Urysz, umieszczając futbolówkę w bramce. Drugie trafienie padło w 73. minucie. Akcję lewym skrzydłem rozpoczął Paweł Ziemba i dograł wzdłuż bramki, a tam pechowo interweniował jeden z piłkarzy miejscowych, pakując piłkę do bramki. Wynik 2:0 dla Stali do końca meczu już się nie zmienił, choć trzeba przyznać, że gospodarze mieli kilka wybornych okazji przynajmniej na gola kontaktowego. Kilkukrotnie świetnie bronił jednak Adrian Łopatka, ale mieliśmy też szczęście, jak choćby w 85′, gdy zawodnik Olimpii z bliska trafił tylko w poprzeczkę.

Młody zespół rezerw Stali wygrał w Lewinie Brzeskim 2:0 i awansował na 2. pozycję w tabeli. Przed ekipą trenera Wojciecha Kaszuba dwa ostatnie mecze w tym roku – ligowy z LZS-em Brynica i pucharowy z Pogonią Łosiów.