Pucharowy pogrom. Naprzód Jemielnica – Stal Brzeg 0:11

Data publikacji:
Podziel się z innymi: Facebook Twitter LinkedIn

Bezproblemowy awans żółto-niebieskich do II rundy wojewódzkiego Pucharu Polski. Obrońcy trofeum pokonali A-klasowy Naprzód Jemielnica 11:0.

Wiadome było, że absolutnym faworytem tego starcia są Stalowcy i nikt nie dopuszczał myśli, że w tym meczu coś może pójść nie tak. Dominacja brzeżan od pierwszej do ostatniej minuty nie podlegała dyskusji. O przebiegu starcia w zasadzie nie ma sensu się rozpisywać – już do przerwy było 6:0 dla naszego zespołu. Warto podkreślić, że cztery trafienia zanotował Maksymilian Podgórski. Po zmianie stron żółto-niebiescy dorzucili jeszcze pięć bramek i ostatecznie skończyło się na 11:0. Oprócz pewnego awansu najważniejsze było również to, że udało się dokończyć mecz bez żadnego urazu.

W drugiej rundzie, która odbędzie się pod koniec sierpnia brzeżanie na własnym obiekcie podejmą III-ligowy LZS Starowice. Tymczasem nasz zespół przygotowuje się do ligowej inauguracji z Polonią Nysa, która już za tydzień odbędzie się na brzeskim stadionie. Nikomu nie trzeba uświadamiać, że będzie to całkowicie odmienne spotkanie i poprzeczka będzie zawieszona znacznie wyżej, ale oczywiście dobrze przygotowywać się do tego pojedynku po tak okazałej wygranej i w dobrych humorach.

1/32 finału wojewódzkiego Pucharu Polski

Naprzód Jemielnica – Stal Brzeg 0:11

bramki: Podgórski 15′, 19′, 31′, 44′, Brusiło 24′, 55′, Bujakiewicz 34′, Chołast 51′, Sypek 65′, 90′, Tupaj 89′

Stal: Firek – Sztylka (46′ Hawryło), Tupaj, Kudra, Bujakiewicz, Kuriata (56′ Szymczyk), Rakoczy (46′ Chołast), Brusiło (56′ Kowalski), Sypek, Podgórski (46′ Karolczak), Dychus. Trener Paweł Schmidt.

 

Data publikacji:
Podziel się z innymi: Facebook Twitter LinkedIn