Po-Ra-Wie Większyce – Stal Brzeg 2:4

Piłkarze Stali zimę spędzą na 2. miejscu w tabeli IV ligi opolskiej. Ich ostatnie spotkanie o punkty z Po-Ra-Wiem Większyce zakończyło się zwycięstwem 4:2.

Po pierwszej połowie meczu mieliśmy remis 1:1. Wprawdzie to brzeżanie prowadzili grę, lecz nie potrafili znacząco tego udokumentować. W 23. minucie gola na 1:0 dla Stali zdobył Dawid Poniewierski, ale dokładnie kwadrans później odpowiedzieli miejscowi. Błąd popełnił w tej sytuacji Aleksander Firek, któremu futbolówka po strzale Tkaczyka wyślizgnęła się z rąk i wylądowała w bramce.

Po zmianie stron Stalowcy usilnie próbowali przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Sytuacji nie brakowało, ale gol padł dopiero w 72. minucie, kiedy to do siatki trafił Mikołaj Kudra. Po-Ra-Wie nieco się otworzyło i skutkiem tego były kolejne trafienia, tym razem Mateusza Dychusa i Rafała Brusiły. Gospodarzy stać było tylko na honorowe trafienie na 2:4 w 90. minucie i trzy punkty powędrowały do Brzegu. Warto podkreślić jeszcze debiut naszego juniora młodszego – Tomasza Górskiego (rocznik 2007), który zameldował się na murawie w 82. minucie.

Szersza relacja z meczu już niebawem…

15. kolejka BS Leśnica IV ligi opolskiej

bramki: Tkaczyk 38′, Borowiec 90′ – Poniewierski 23′, Kudra 72′, Dychus 77′, Brusiło 79′

Stal: Firek – Sztylka, Kudra, Hawryło, Brusiło, Chołast (82′ Górski), Rakoczy, Sypek, Poniewierski (70′ Zender), Karolczak (59′ Dychus), Podgórski. Trener Paweł Schmidt.