LZS Walce – Stal Brzeg 0:2

Bardzo dobry i równy mecz w wykonaniu żółto-niebieskich zaprocentował trzema punktami. Stal pokonała LZS Walce 2:0.

Przewaga brzeżan była widoczna od samego początku. Stalowcy często nękali stojącego w bramce Amina Stitou uderzeniami z dystansu, lecz były golkiper naszego zespołu w pierwszej połowie nie skapitulował. Miał jednak bardzo dużo roboty. Już w 3. minucie strzałem z dalszej odległości próbował zaskoczyć go Maciej Rakoczy. Amin dobrze obronił również w 8. minucie, gdy strzelał Michał Sypek, a także w 23. minucie, kiedy po krótkim słupku uderzył Brusiło. Wcześniej, w 5. minucie najlepszą okazję w całym meczu mieli zawodnicy LZS-u. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego najwyżej w naszym polu karnym wyskoczył Paczulla, ale jego uderzenie głową świetnie obronił Firek. Generalnie z piłką przy nodze znacznie lepiej prezentowali się brzeżanie i powinni jeszcze przed przerwą otworzyć wynik. Próbowali Sztylka i Kowalski, niewiele też brakło Rakoczemu w 34. minucie, kiedy to pomocnik żółto-niebieskich strzałem głową zamknął dośrodkowanie z lewego skrzydła. Do przerwy był jednak remis 0:0.

W drugiej połowie spotkania konsekwentna gra Stalowców przyniosła skutek. W 49. minucie w szesnastce rywali faulowany był Dawid Poniewierski, a arbiter odgwizdał rzut karny. Pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Maciej Rakoczy i żółto-niebiescy wyszli na prowadzenie 1:0. Bardzo szybko udało nam się podwoić wynik i znacznie ustabilizować sytuację na boisku. W 53. minucie sprytnie rozegrany rzut wolny zakończył się strzałem Łukasza Sztylki, a futbolówka jeszcze po rykoszecie wylądowała w siatce. Bardzo mądra gra brzeżan pozwoliła pewnie dowieźć rezultat 2:0 do końca, choć mógł być on wyższy. Niezłe okazje mieli Podgórski, Karolczak i Sypek, lecz albo brakowało im precyzji, albo dobrze bronił Stitou. Warto dodać, że gospodarze w drugiej połowie praktycznie ani razu nie zagrozili naszej bramce.

Wygrana pozwoliła nam awansować w tabeli i w dobrych humorach przygotowywać się do pucharowego starcia z Wartą Poznań. Brawo drużyna!