Historia meczów Stali z Polonią Bytom

Data publikacji:
Podziel się z innymi: Facebook Twitter LinkedIn

Coraz większymi krokami zbliża się kolejne spotkanie naszych piłkarzy w ramach III ligi. Tym razem Stalowcy u siebie podejmą Polonię Bytom. Przypomnijmy więc w skrócie historię dotychczasowych spotkań pomiędzy tymi dwiema ekipami.

Historia pojedynków między Stalą a Polonią nie jest szczególnie długa, a to z racji występów Polonistów na wyższych szczeblach rozgrywkowych przez wiele lat (w XXI wieku cztery sezony spędzone w Ekstraklasie). Pierwszy mecz pomiędzy brzeżanami a bytomianami odbył się dopiero w 2019 roku i nie wspominamy go najlepiej. Beniaminek III ligi wygrał wówczas w Brzegu 3:0, a był to i tak stosunkowo niski wymiar kary.

W kolejnym sezonie mecze były już znacznie bardziej wyrównane. Na terenie rywali przegraliśmy 0:1, ale żółto-niebiescy zasłużyli w końcówce przynajmniej na gola wyrównującego. W rundzie rewanżowej pojedynek też miał swoją wyjątkową dramaturgię. Przyjezdni prowadzili do przerwy 2:0, lecz po zmianie stron Stal zdołała odrobić straty z nawiązką, wygrywając 3:2 i w udanych humorach kończąc sezon 2020/21.

W minionych rozgrywkach spotkania też miały swoją ciekawą historię. We wrześniu Polonia wygrała w Brzegu 3:1, choć Stalowcy w pewnym momencie byli bardzo blisko wyrównania (przy stanie 1:2 Karol Danielik trafił w słupek). Ostatecznie przegraliśmy 1:3, a w kwietniowym rewanżu bytomianie znów zaaplikowali nam trzy gole. Żółto-niebiescy do samego końca walczyli o punkt, ale ostatecznie rywalizująca o awans Polonia Bytom wygrała 3:2.

Podsumowując, Stal rozegrała łącznie pięć meczów z Polonią Bytom, wygrywając jeden z nich, a przegrywając cztery (bilans bramek 6:12).

Historia bezpośrednich spotkań:

21.09.2019: Stal Brzeg – Polonia Bytom 0:3 (bramki: Lechowski, Stefański 2)

28.11.2020: Polonia Bytom – Stal Brzeg 1:0 (Krzemień)

19.06.2021: Stal Brzeg – Polonia Bytom 3:2 (Niemczyk, Bronisławski, Kowalski – Bedronka, Stefański)

08.09.2021: Stal Brzeg – Polonia Bytom 1:3 (Sypek – Krzemień, Płonka, Iwanek)

16.04.2022: Polonia Bytom – Stal Brzeg 3:2 (Wolny 2, Stefański – Celuch, Sypek)

Data publikacji:
Podziel się z innymi: Facebook Twitter LinkedIn