Fortuna Głogówek – Stal Brzeg 0:1

Data publikacji:
Podziel się z innymi: Facebook Twitter LinkedIn

Piłkarze brzeskiej Stali zdobyli bardzo ważne trzy punkty, wygrywając 1:0 na terenie dotychczasowego wicelidera z Głogówka. Jedyne trafienie z rzutu karnego zanotował Rafał Brusiło.

Nie było to łatwe spotkanie. Na trybunach co prawda była zgoda i wspólny doping zaprzyjaźnionych grup kibicowskich Fortuny i Stali, ale na boisku toczyła się zażarta walka o każdy centymetr boiska. Gospodarze przez długi czas skutecznie się bronili, prostymi środkami wyprowadzając przy tym groźne kontry. Kilka zagrań za plecy naszych obrońców przyniosło ekipie Fortuny parę niezłych okazji, lecz świetnie dysponowany między słupkami był dziś Aleksander Firek. Konsekwencja, walka do końca i charakter zapewniły brzeżanom zwycięskie trafienie autorstwa Rafała Brusiły, który wykorzystał jedenastkę podyktowaną za faul na Jakubie Chołaście. Warto podkreślić pierwsze w tym sezonie czyste konto naszego zespołu.

Szersza relacja już niebawem…

5. kolejka BS Leśnica IV ligi opolskiej

Fortuna Głogówek – Stal Brzeg 0:1

bramka: Brusiło 80′ k

Stal: Firek – Szymczyk, Tupaj, Kowalski, Sztylka, Kuriata, Rakoczy (75′ Chołast), Sypek (88′ Hawryło), Brusiło, Bujakiewicz (46′ Dychus, 89′ Poniewierski), Podgórski. Trener Paweł Schmidt.

Stal bez żółtych kartek.

Sędziował: Paweł Jałowiec.

Widzów: 300.

Data publikacji:
Podziel się z innymi: Facebook Twitter LinkedIn