Drużyna rezerw przed szansą na obronę trofeum (ZAPOWIEDŹ)

Data publikacji:
Podziel się z innymi: Facebook Twitter LinkedIn

Już jutro, w świąteczny czwartek na Stadionie Miejskim w Brzegu zostanie rozegrany finał terytorialnego Pucharu Polski. Po raz drugi z rzędu zmierzą się w nim rezerwy Stali Brzeg.

Stal II Brzeg niemal dokładnie rok temu po dogrywce pokonała Widawę Wilków (2:1), zwyciężając puchar oraz nagrodę finansową. Tym razem zadanie będzie znacznie trudniejsze, bowiem naprzeciwko młodych Stalowców stanie przyszły reprezentant „Okręgówki”. LZS Starościn przez bieżący sezon przeszedł jak burza, wygrywając 23 spotkania i 2 remisując. Biało-zieloni zmiażdżyli ligową konkurencję w A-klasie – dość powiedzieć, że na jedną kolejkę przed końcem sezonu ich przewaga nad wiceliderem wynosi 24 punkty! Wrażenie robi również bilans bramkowy 107:9.

W drodze do finału nasi przeciwnicy wygrywali kolejno 7:0 z Żubrami Smarchowice Śląskie, 4:2 ze Startem II Namysłów i 6:0 z Widawką Lubską. Żółto-niebiescy natomiast rozegrali tylko dwa spotkania: wygrane 10:4 z Victorią Kościerzyce i 5:1 z LZS Kruszyną/Prędocin, natomiast starcie z LZS-em Golczowice rywale oddali walkowerem.

W drużynie trenera Rafała Żołnowskiego gra kilku zawodników z przeszłością w Stali: Tomasz Jaworski, Marcin Zajączkowski, Łukasz Bonar i Wojciech Krawców. Doświadczona ekipa ze Starościna w tym sezonie dwukrotnie pokonała nasz zespół rezerw w rozgrywkach ligowych – odpowiednio 3:0 w rundzie jesiennej i 4:0 na wiosnę.

Spotkanie zostanie rozegrane na głównej płycie Stadionu Miejskiego w Brzegu. Pierwszy gwizdek usłyszymy o godzinie 15:00. Wstęp wolny – zapraszamy!

Finał terytorialnego Pucharu Polski

Stal II Brzeg – LZS Starościn

08.06.2023 (czwartek), godz. 15:00

Stadion Miejski w Brzegu

 

Data publikacji:
Podziel się z innymi: Facebook Twitter LinkedIn