Daniel Morys wypożyczony z Resovii Rzeszów

Data publikacji:
Podziel się z innymi: Facebook Twitter LinkedIn

Najbliższe pół roku w zespole Stali Brzeg spędzi pomocnik Daniel Morys, który trafia do Brzegu na zasadzie wypożyczenia z I-ligowej Resovii Rzeszów!

Daniel urodził się 26 grudnia 2000 roku, mierzy 1,74 m i waży 65 kg. Jego nominalna pozycja to bok pomocy, choć jest zawodnikiem uniwersalnym i dobrze sprawdza się w różnych miejscach na boisku.

Swoją przygodę z piłką Daniel Morys rozpoczynał w Krakowie, w młodzieżowych zespołach Prądniczanki i Wisły. W sezonie 2018/19 młody zawodnik dostąpił zaszczytu debiutu w Ekstraklasie, notując pełne 90 minut w spotkaniu „Białej Gwiazdy” z Arką Gdynia. Kolejne rozgrywki, 2019/20 przyniosły mu jeszcze jeden występ na najwyższym poziomie rozgrywkowym (w meczu Lechia Gdańsk – Wisła Kraków), ale jeszcze w tej samej rundzie Morys został wypożyczony do II-ligowej Olimpii Elbląg, gdzie na przestrzeni całego sezonu zagrał w 17 meczach.

Kolejnym przystankiem, a w zasadzie miejscem, gdzie nowy piłkarz Stali wypłynął na szerokie wody, była II-ligowa Garbarnia Kraków. W barwach „Brązowych” Daniel spędził dwa lata, w trakcie których niemal bez przerwy był podstawowym zawodnikiem krakowskiego zespołu. Łączny bilans Morysa za ten okres to 60 ligowych spotkań i 5 goli. Udane występy w Garbarni zaowocowały transferem do Resovii Rzeszów tuż przed startem sezonu 2022/23. W I lidze zawodnik ten również „nie zginął”, wybiegając na boisko 16-krotnie i zdobywając jednego gola.

Daniel ma zadatki na zostanie jednym z najlepszych zawodników w całej lidze. Jesteśmy przekonani, że uwalniając swój potencjał pomoże również naszej drużynie w osiągnięciu jak najlepszych wyników na wiosnę.

Witamy w Stali i życzymy powodzenia!

Data publikacji:
Podziel się z innymi: Facebook Twitter LinkedIn