Akademia Piłkarska Stal Brzeg po rundzie jesiennej

Data publikacji:
Podziel się z innymi: Facebook Twitter LinkedIn

Nasza Akademia Piłkarska w weekend zakończyła ligowe granie w 2023 roku. Jak radziły sobie drużyny Stali w rundzie jesiennej? Zachęcamy do lektury naszego podsumowania.

DRUŻYNA REZERW

Nasze rezerwy mają za sobą bardzo udane półrocze. Żółto-niebiescy w tabeli A-klasy plasują się na 2. pozycji, która na dziś gwarantowałaby awans do Klasy Okręgowej ze względu na to, iż będące liderem rezerwy Startu Namysłów nie mogłyby uzyskać promocji do „Okręgówki” (w tej lidze gra już pierwszy zespół Startu). Podopieczni Wojciecha Kaszuba finiszowali bardzo udanie, ale początki nie były łatwe (porażka na otwarcie sezonu z Victorią Chróścice, później remis z Polonią Domaszowice). Czas działał jednak na korzyść brzeżan i z każdą kolejną kolejką nasi piłkarze wyglądali coraz lepiej. W końcówce wygrali oni 6 z 7 ligowych spotkań, a ponadto awansowali do kolejnej rundy terytorialnego Pucharu Polski. Runda rewanżowa rozstrzygnie więc, który zespół wywalczy promocję do Klasy Okręgowej, gdyż w tabeli jest spory ścisk. Bez wątpienia jednak młoda drużyna rezerw Stali będzie walczyła o jak najwyższe cele i ma ku temu możliwości.

MIEJSCE W TABELI: 2.

BILANS: 8 zwycięstw, 2 remisy, 3 porażki

BRAMKI: 39:17

NAJLEPSZY STRZELEC: Bartosz Kusicielek (12 goli)

JUNIORZY MŁODSI

Juniorzy młodsi Stali Brzeg to kolejna drużyna młodzieżowa, przy której możemy postawić dużego plusa za minioną rundę. Zespół prowadzony przez Jarosława Aleksandrzaka zakończył ją na 3. pozycji w tabeli, za MKS-em Gogolin i Odrą II Opole. Stalowcy grali równo i nie licząc walkowera za starcie z Pomologią, na boisku przegrali tylko raz, za to odnieśli kilka bardzo wysokich zwycięstw (choćby 15:0 z MKS-em Kluczbork czy 8:0 z Polonią Nysa). Strata do lidera ostatecznie była dość duża i wyniosła 9 oczek, co nie zmienia faktu, że nasi piłkarze U-17 mogą być z siebie zadowoleni.

MIEJSCE W TABELI: 3.

BILANS: 8 zwycięstw, 4 remisy, 2 porażki

BRAMKI: 62:26

NAJLEPSZY STRZELEC: Tomasz Górski (15 goli)

TRAMPKARZE

Przed startem sezonu wszyscy wiedzieli, że przed bardzo odmłodzonym zespołem trampkarzy niełatwa runda. Nasi piłkarze sprostali jednak zadaniu i dość pewnie utrzymali się w Opolskiej Lidze Trampkarza, finiszując na 5. pozycji. Forma naszych chłopaków falowała i z jednej strony potrafili oni gubić punkty tam, gdzie nie powinni, z z drugiej wygrywać wysoko z zespołami z dołu (8:2 z Rodłem, 7:1 i 10:0 z Polonią Nysa i 9:4 z MKS-em Gogolin) czy stawiać się ekipom z podium. Początki były bardzo trudne – nasi chłopcy przegrali pierwsze cztery mecze, ale później odbili się od dna i zakończyli półrocze na przyzwoitej pozycji. Bez wątpienia również indywidualnie nasi chłopcy znacząco rozwinęli się w ostatnich miesiącach.

MIEJSCE W TABELI: 5.

BILANS: 5 zwycięstw, 9 porażek

BRAMKI: 48:53

NAJLEPSZY STRZELEC: Jakub Jakubik (12 goli)

MŁODZICY

Drużyna młodzików niestety musi pogodzić się ze spadkiem z I ligi młodzika. W szeregach naszego zespołu jesienią występowało wielu zawodników rok, a nawet dwa lata młodszych od swoich przeciwników, przez co różnica pod kątem fizycznym i piłkarskim była bardzo widoczna. Chłopcy zebrali jednak cenną, może czasami bolesną lekcję i liczymy na to, że zaprocentuje ona w przyszłości. W przypadku 11-12 latków wyniki mają bowiem drugorzędne znaczenie dla ich rozwoju.

MIEJSCE W TABELI: 8.

BILANS: 2 zwycięstwa, 12 porażek

BRAMKI: 24:157

foto główne: Roman Baran

Data publikacji:
Podziel się z innymi: Facebook Twitter LinkedIn