Rezerwy: Victoria Kościerzyce – Stal II Brzeg 2:2

Podziałem punktów zakończyło się pierwsze wiosenne spotkanie naszej drugiej drużyny. Stal II Brzeg zremisowała w Kościerzycach z Victorią 2:2.

W pierwszej części spotkania to przeciwnicy mieli lepsze okazje na otwarcie rezultatu, lecz byli nieskuteczni. Kilkukrotnie świetnie interweniował też Adrian Łopatka i gdy wydawało się, że na przerwę obie ekipy zejdą przy bezbramkowym remisie, to gospodarze wyprowadzili pierwszy cios. W 44. minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego w polu karnym najlepiej odnalazł się Przemysław Pączek, zdobywając gola na 1:0 dla Victorii.

Po zmianie stron nasi zawodnicy zaatakowali nieco odważniej, ale nadal nie stwarzali sobie wielu klarownych okazji. Dopiero w 67. minucie sprytnym strzałem akcję zakończył Szymon Zalewski, doprowadzając do wyrównania. Stalowcy poszli za ciosem i w 80′ już prowadzili. Prostopadłe podanie otrzymał Paweł Ziemba i w sytuacji sam na sam pewnie trafił do siatki. Po golu na 2:1 nasz zespół mógł „zamknąć” rezultat, bo były ku temu okazje. Niestety niewykorzystane sytuacje zemściły się w ostatniej akcji meczu. Po strzale z rzutu wolnego futbolówkę odbił stojący między słupkami Łopatka, po czym dopadł do niej jeden z rywali i z kilku metrów skierował ją do bramki, ustalając wynik na 2:2.

W tabeli A-klasy brzeżanie osunęli się na 4. pozycję. Liderem wciąż pozostaje niepokonany LZS Starościn, natomiast stawkę zamyka wycofana w przerwie zimowej z rozgrywek Victoria Dobrzyń. Dodajmy, że za tydzień podopieczni Dariusza Żaka podejmą u siebie rezerwy TOR-u Dobrzeń Wielki.