ZAPOWIEDŹ: Stal Brzeg – Odra II Opole

Data publikacji:
Podziel się z innymi: Facebook Twitter LinkedIn

Nasza drużyna przystąpi do sobotniego meczu z Odrą II Opole z nastawieniem na odrobienie straconych przed tygodniem punktów.

Liczymy na to, że żółto-niebiescy pokażą sportową złość po niedzielnym remisie w Bogacicy i wykonają swoje zadanie. W tej lidze łatwych spotkań jednak nie ma i nawet pomimo tego, że goście znajdują się w dolnej części tabeli, to z pewnością ten młody zespół postara się sprawić niespodziankę w Brzegu.

Rezerwy Odry Opole istniały od wielu lat, ale na poważnie zostały reaktywowane w 2020 roku i swoje zmagania rozpoczęły od razu na poziomie IV ligi opolskiej. W kolejnych sezonach druga drużyna niebiesko-czerwonych zajmowała kolejno 8., 5. i 6. pozycję w tabeli. Zmiany kadrowe, jakie zaszły w tej ekipie przed startem nowych rozgrywek wskazują, że tak dobre miejsce może być tym razem trudne do powtórzenia. Zespół trenera Adama Berbelickiego został solidnie odmłodzony, a zawodnicy dopiero nabierają seniorskiego sznytu. Taki jest jednak cel zespołów rezerw i wyniki schodzą w nich na dalszy plan, choć z pewnością nikt przy Oleskiej nie wyobraża sobie, że Odra II mogłaby nie utrzymać się w lidze.

Przyszli: Igor Lewandowski, Jan Dec, Norbert Kuziemski, Paweł Maciak, Stanisław Stasiak, Kacper Przybysz, Szymon Langosz, Tymon Gawroński, Szymon Copik, Marcel Białowąs, Dimitry Herasenchuk (wszyscy z zespołu U17), Krzysztof Duliniec i Paweł Marciniszyn (obaj U19), Marcel Sluga (wraca z wypożyczenia), Igor Prus (Pomologia Prószków).

Odeszli: Karol Nowak (MKS Gogolin), Ubyli: Michał Owsiak (łódzkie), Szymon Tandereszczak (MKS Gogolin), Filip Stolarewski (Fortuna Głogówek), Michał Drescher (Fortuna Głogówek), Karol Ira (szuka klubu), Bartosz Mucha, Miłosz Peliński (szukają klubu), Eryk Humski (Vratislavia Wrocław), Filip Wienczek (MKS Kluczbork), Kacper Dachnowski (LZS Starowice Dolne), Paweł Lake (szuka klubu).

Start sezonu 2023/24 w wykonaniu Adama Berbelickiego był bardzo kiepski. W pierwszych siedmiu ligowych spotkaniach Odra II zgarnęła tylko jedno oczko (za remis z LZS-em Domaszkowice), a pozostałe sześć meczów kończyło się porażkami. Młody zespół z Opola przebudził się dopiero w ostatnich dwóch kolejkach. Najpierw wysoka wygrana z MKS-em Gogolin (5:2), a tydzień później trzy punkty z LZS-em Piotrówka (1:) pozwoliły niebiesko-czerwonym awansować na 13. pozycję w tabeli (dorobek 7 oczek, bramki 11:17).

Przypomnijmy w tym miejscu sytuację Stalowców – nasza drużyna jest na 3. miejscu w tabeli IV ligi opolskiej. Identyczny, 20-punktowy dorobek ma również Małapanew Ozimek, a dwa oczka wyżej znajduje się lider KS iPrime Bogacica. Ścisk w czołówce jest więc bardzo duży, a każda strata punktów może być bardzo kosztowna. Liczymy na dobry mecz i doping naszych kibiców, a wtedy z pewnością możemy myśleć o pokonaniu Odry. Powodzenia, drużyno!

10. kolejka BS Leśnica IV ligi opolskiej

Stal Brzeg – Odra II Opole

07.10.2023 (sobota), godz. 15:30

Stadion Miejski w Brzegu

Data publikacji:
Podziel się z innymi: Facebook Twitter LinkedIn