ZAPOWIEDŹ: Ślęza Wrocław – Stal Brzeg

Data publikacji:
Podziel się z innymi: Facebook Twitter LinkedIn

Piłkarze naszej drużyny stają przed błyskawiczną szansą na rehabilitację po środowej klęsce z Rakowem. Najbliższy przeciwnik żółto-niebieskich, a więc wrocławska Ślęza też ma sobie coś do udowodnienia po nie najlepszym starcie sezonu, a więc zapowiada się bardzo ciekawy pojedynek.

Żółto-czerwoni są najstarszym klubem sportowym we Wrocławiu, powstałym tuż po wojnie w 1945 roku. 1 KS Ślęza posiadał wiele sekcji, ale najbardziej znanymi była kobieca koszykówka (dwukrotne mistrzynie Polski) i oczywiście piłka nożna. Futbolistom na przestrzeni wielu lat wiodło się różnie – pod koniec lat 80. byli oni nawet blisko awansu do ekstraklasy (wówczas I ligi), ale w 2005 roku wrocławianie znaleźli się w A-klasie. Mozolna odbudowa klubu doprowadziła ich do III ligi, w której rozgrywają aktualnie swój jedenasty sezon z rzędu.

W kilku poprzednich latach Ślęza włączała się do walki o awans. Ostatnie dwa sezony podopieczni Grzegorza Kowalskiego kończyli odpowiednio na 3. i 2. miejscu w III lidze, a więc za każdym razem brakowało im niewiele. Kolejna nieudana próba awansu na poziom wyżej spowodowała, że latem postanowiono bardzo znacząco przebudować zespół, odmładzając i tak młodą już ekipę żółto-czerwonych.

W efekcie tego Ślęzę opuściło aż czternastu zawodników (z czego pięciu z nich w poprzednim sezonie było już wypożyczanych do innych klubów). Wśród odchodzących należy wspomnieć o wieloletnich piłkarzach 1KS: Jakubie Bohdanowiczu i Kornelu Traczyku. Ważnymi postaciami byli równie Hubert Muszyński, Robert Pisarczuk czy Joao Passoni. W miejsce tych doświadczonych zawodników ściągnięto ośmiu młodzieżowców, którzy z pewnością dopiero będą ogrywać się w piłce nożnej. Jednym słowem – we Wrocławiu doszło do małego trzęsienia ziemi.

Przyszli: Radosław Bąk (Foto-Higiena Gać – powrót z wypożyczenia), Tomasz Wroński (Sokół Marcinkowice), Kamil Olek, Marcin Dudek, Bartosz Kruk i Mikołaj Wrona (wszyscy z juniorów Śląska Wrocław), Przemysław Marcjan (Lechia Dzierżoniów), Wiktor Ulatowski (Olympic Wrocław).

Odeszli: Jakub Bohdanowicz (Barycz Sułów), Kornel Traczyk (Polonia-Stal Świdnica), Hubert Muszyński i Robert Pisarczuk (obaj Śląsk II Wrocław), Paweł Budzyński (Motor Lublin), Joao Passoni (GKS Jastrzębie), Piotr Zabielski (Piast Żmigród), Michał Hawryło (Foto-Higiena Gać), Maksymilian Trepczyński (Stilon Gorzów), Piotr Stępień (KP Starogard Gdański), Javier Palacios (Tarnovia Tarnowo Podgórne), Krzysztof Bialik (Sokół Marcinkowice), Piotr Kotyla (Polonia-Stal Świdnica), Alefe Lima (Słowianin Wolibórz – wypożyczenie).

Pierwsze efekty tej przebudowy możemy oceniać po trzech kolejkach III ligi. W nich Ślęza pokonała rezerwy Górnika Zabrze 2:1 (bramki: Samiec, Vinicius), a także przegrywała z Rakowem II Częstochowa 1:2 (gol Viniciusa) i MKS-em Kluczbork 4:5. Temu ostatniemu spotkaniu warto poświęcić więcej, niż jedno zdanie, bo miało ono zdecydowanie niecodzienny przebieg. Goście w 86. minucie prowadzili z wrocławianami już 5:1 (!), by ostatecznie w kilka minut niemal stracić zwycięstwo (skończyło się 5:4).

Trzy punkty plasują Ślęzę na 13. miejscu w tabeli, o trzy niżej od brzeżan, którzy mają w dorobku jedno oczko więcej. Nasi sobotni rywale stracili w tym sezonie już osiem bramek, co jest drugim najgorszym wynikiem w lidze.

Przed nami bez wątpienia ciekawy pojedynek, w którym oba zespoły będą chciały zatrzeć ostatnie słabe wrażenie i zgarnąć komplet oczek. Z jednej strony przebudowana Ślęza, która zapewne potrzebuje jeszcze trochę czasu, by wskoczyć na wyższe obroty, z drugiej Stalowcy, u których wielkich zmian kadrowych nie było, ale którzy weszli w nowy sezon przeciętnie. W sobotnie popołudnie na Kłokoczycach szykuje się interesujące i emocjonujące widowisko, z którego – jak głęboko wierzymy – zwycięstwo wyjdą żółto-niebiescy.

Mecz 4. kolejki III ligi Ślęza Wrocław – Stal rozpocznie się punktualnie o godzinie 17:00. Rozjemcą tego pojedynku będzie Pan Krystian Stenzinger z Lubuskiego Kolegium Sędziów. Jako, że wyjazd do Wrocławia jest jednym z najbliższych w tym sezonie, to liczymy na obecność naszych najwierniejszych kibiców!

4. kolejka III ligi (grupa 3)

Ślęza Wrocław – Stal Brzeg

20.08.2022 (sobota), godz. 17:00

Centrum Piłkarskie Ślęzy Wrocław, ul. Kłokoczycka 5

Data publikacji:
Podziel się z innymi: Facebook Twitter LinkedIn