ZAPOWIEDŹ: Polonia Karłowice – Stal Brzeg

Data publikacji:
Podziel się z innymi: Facebook Twitter LinkedIn

Sobotnie starcie Stalowców w Karłowicach możemy nazywać "małymi derbami", a to ze względu na bliską odległość pomiędzy miejscowościami i sporą liczbę zawodników Polonii z przeszłością w żółto-niebieskich barwach.

Po dwóch meczach, w których to ostatnie minuty decydowały o traconych punktach (remisy z Bogacicą i Odrą II Opole) nie możemy już sobie pozwolić na kolejne spotkanie bez zwycięstwa. Łatwo jednak nie będzie, bo gospodarze sobotniego pojedynku posiadają doświadczony i bardzo waleczny zespół, przez co w tym sezonie sprawili już kilka niespodzianek.

Polonia Karłowice to klub założony w 1954 roku. Największe, historyczne wręcz sukcesy osiąga jednak dopiero w ostatnich latach. Jeszcze nie tak dawno, bo w 2022 roku klub rywalizował na poziomie A-klasy, lecz dwa awanse z rzędu sprawiły, że niebiesko-biało-czerwoni znaleźli się w IV lidze opolskiej. Warto wspomnieć, że podopieczni Wojciecha Lasoty sukces osiągnęli po pełnym dramaturgii dwumeczu barażowym z OKS-em Olesno (w meczu 5:5, 8:7 po karnych).

Latem w kadrze zespołu nie doszło do wielkich zmian, choć jak czas pokazał, praktycznie wszystkie transfery do Polonii okazały się wzmocnieniem. Drużyna i tak wydaje się naprawdę doświadczona, a oprócz tego występuje w niej pokaźne grono zawodników w przeszłości związanych ze Stalą – m.in. Stefan Karnatowski, Przemysław Szczupakowski, Daniel Jankowski, Grzegorz Wierzba, Jakub Habrych czy Krystian Taraciński.

Przyszli Kacper Pawlus, Arkadiusz Fesser (obaj LZS Starowice Dolne), Michał Kramczyński (Skalnik Gracze), Phillip Esinsanmi Olla (Silesius Kotórz Mały).

Odeszli:

Nasi sobotni przeciwnicy nowy sezon rozpoczęli w bardzo przyzwoitym stylu, zwłaszcza jak na beniaminka. Polonia dotychczas wygrała 4 spotkania, 2 zremisowała i 4 przegrała (bramki 22:20), przez co z dorobkiem 14 oczek plasuje się na 9. pozycji w tabeli IV ligi opolskiej. Ekipa Wojciecha Lasoty w pokonanym polu zostawiała MKS Gogolin (4:1), Odrę II Opole (2:1), Pogoń Prudnik (2:1) i LZS Domaszkowice 3:1). Najlepszym strzelcem tego zespołu jest Phillip Olla – autor 7 trafień.

Runda jesienna powoli zmierza ku końcowi. Przed nami ostatnie pięć spotkań ligowych w 2023 roku, w trakcie których mogą wyklarować się cele, jakie będziemy mieli w rundzie wiosennej. Jesteśmy przekonani, że chłopaków stać na zwycięstwa w tych meczach, jeśli poprawią mankamenty z wcześniejszych pojedynków, w tym skuteczność. Pojedynek w Karłowicach zapowiada się ciekawie i bardzo wymagająco, ale liczymy na komplet oczek. Powodzenia drużyno!

11. kolejka BS Leśnica IV ligi opolskiej

Polonia Karłowice – Stal Brzeg

14.10.2023 (sobota), godz. 15:30

Stadion w Karłowicach, ul. Kolejowa 9

fot. Janusz Pasieczny

Data publikacji:
Podziel się z innymi: Facebook Twitter LinkedIn