ZAPOWIEDŹ: LZS Walce – Stal Brzeg

Data publikacji:
Podziel się z innymi: Facebook Twitter LinkedIn

Brzeg żyje już zbliżającym się meczem pucharowym z Wartą Poznań, ale zanim doczekamy się tego piłkarskiego święta, żółto-niebieskich czeka wyjazdowe, ligowe starcie w Walcach.

LZS Walce to klub z tradycjami sięgającymi 1928 roku. Do największych sukcesów należy gra tego zespołu w IV lidze – za pierwszym podejściem, od sezonu 1997/98 przez trzy lata. Drużyna z powiatu krapkowickiego walczyła nawet wówczas w barażach o awans do III ligi! Po wielu latach gry na niższych szczeblach (niemal cały XXI wiek spędzony w klasie okręgowej) LZS w sezonie 2019/20 wywalczył promocję do IV ligi, gdzie występuje do dziś. Minione rozgrywki ekipa żółto-czarnych zakończyła na 9. pozycji.

Przed rozpoczęciem nowego sezonu LZS dokonał kilku naprawdę ciekawych wzmocnień. Zespół trenera Łukasza Kabaszyna stawiany był w roli potencjalnego „czarnego konia” sezonu 2023/24, bo kadra naszych sobotnich rywali jest bardzo solidna i doświadczona. W jej szeregach można również zobaczyć dwóch byłych zawodników Stali – Amina Stitou i Bartłomieja Kolankę.

Przyszli: Wojciech Stefanides, Tymoteusz Mizielski, Mykola Zhovtiuk (wszyscy MKS Gogolin), Kamil Szafarczyk (Porawie Większyce), Amin Stitou (Foto-Higiena Gać), Patryk Paczulla (Chemik Kędzierzyn-Koźle), Dawid Toporowski (Polonia Głubczyce), Jakub Piechota (powrót po kontuzji), Andrij Serdiukov (Pogoń Prudnik), Mateusz Augustyn (Ruch Zdzieszowice), Paweł Lake (Odra II Opole).

Odeszli: Rafał Chałupiński, Przemysław Jakwert, Michał Kuchta, Bartosz Sekuła, Michał Teichman, Adam Toszek, Dominik Święch, Adam Urbański, Bartosz Bartczuk, Szymon Przybylski.

Dotychczasowe rezultaty LZS-u Walce należy więc traktować jako rozczarowujące. Nasi sobotni rywale wygrali 4 mecze, 1 zremisowali i 7 przegrali (bilans bramek 15:15), a ich dorobek 13 punktów plasuje zespół z podkrapkowickiej wsi na 12. pozycji. Podopieczni trenera Kabaszyna bardzo często chwaleni są za sposób grania i generalnie można odnieść wrażenie, że o końcowych rezultatach niejednokrotnie decydowały detale, ale jak wiadomo – piłka nożna to nie jazda figurowa i liczy się to, co w sieci. Na własnym obiekcie przy ulicy Mickiewicza Walce nie imponują – z siedmiu ligowych spotkań wygrywając tylko dwa.

Przed nami z pewnością niełatwe spotkanie i niech nikogo nie zmylą wyniki sobotnich przeciwników. My przewidujemy trudny mecz, bo LZS Walce ma potencjał ku temu, by być w tabeli znacznie wyżej niż dotychczas. Przede wszystkim patrzymy jednak na siebie, bo jeśli Stalowcy zagrają na miarę własnych możliwości, to nie powinniśmy się obawiać. Trzy punkty smakowałyby tym lepiej, że na pewno spowodowałyby one awans w tabeli IV ligi – w 13. kolejce zmierzą się ze sobą iPrime Bogacica i Ruch Zdzieszowice, a więc któraś z ekip na pewno zgubi punkty. Skupiamy się jednak na sobie i z całej siły trzymamy kciuki. Powodzenia drużyno!

13. kolejka BS Leśnica IV ligi opolskiej

LZS Walce – Stal Brzeg

28.10.2023 (sobota), godz. 12:00

Stadion w Walcach, ul. Mickiewicza 2a

fot. Janusz Pasieczny

Data publikacji:
Podziel się z innymi: Facebook Twitter LinkedIn