Stal zagra w Zdzieszowicach o pucharowy awans (ZAPOWIEDŹ)

Data publikacji:
Podziel się z innymi: Facebook Twitter LinkedIn

W środę nasi piłkarze powalczą z Ruchem Zdzieszowice o awans do 1/8 finału wojewódzkiego Pucharu Polski.

Będzie to znakomita okazja do wyjścia z dołka i poprawienia sobie humorów po czterech ligowych porażkach z rzędu. Losowanie nie było jednak dla nas łaskawe, bo zawodnicy Ruchu są „w gazie” i w IV lidze opolskiej wygrywają mecz za meczem.

Powstały w 1946 roku klub sportowy w Zdzieszowicach jako „Anna”, a następnie „Unia”, dopiero od 1965 roku funkcjonuje jako „Ruch” Zdzieszowice. Drużyna piłkarska popularnie nazywana „Zdzichami” największe sukcesy odnosiła w XXI wieku, w latach 2010-2014 występując na poziomie II ligi, a rozgrywki 2011/12 kończąc nawet na 5. miejscu w tabeli. Tamten sezon był niesamowicie udany dla naszych sobotnich rywali, bowiem w Pucharze Polski dotarli oni aż do ćwierćfinału, eliminując po drodze m.in. Jagiellonię Białystok. Po sześciu latach spędzonych w III lidze władze klubu podjęły trudną decyzję o wycofaniu się z rozgrywek i rozpoczęciu zmagań poziom niżej.

W sezonie 2020/21 „Zdzichy” zdeklasowały konkurencję w IV lidze opolskiej, zdobywając 117 punktów, lecz ostatecznie w Zdzieszowicach zrezygnowano z awansu. W ubiegłym roku „Hutnicy” zajęli 2. miejsce, a wyprzedziła ich tylko Polonia Nysa. W obecnych rozgrywkach wydaje się, że ponownie Ruch nie będzie miał sobie równych, a i słyszymy sygnały płynące z klubu, że w razie wywalczenia awansu pomarańczowo-czarni skorzystają z możliwości gry w wyższej lidze.

Latem zespół Sebastiana Polaka został wzmocniony. Dołączyli do niego m.in. Dariusz Zapotoczny i Kacper Fedorowicz (obaj z Unii Krapkowice), Szymon Grek (Polonia Głubczyce), Filip Szampera (MKS Gogolin) oraz Mateusz Augustyn (Chemik Kędzierzyn-Koźle). Siłę drużyny potwierdzają dotychczasowe rezultaty w lidze – Ruch w pięciu meczach zdobył komplet punktów, dzięki czemu z przewagą pięciu oczek nad OKS-em Olesno przewodzi tabeli IV ligi. W pokonanym polu „Zdzichy” zostawiły Po-Ra-Wie Większyce (6:1), Skalnika Gracze (6:1), LZS Walce (2:0), OKS Olesno (4:0) i w ostatni weekend MKS Gogolin (4:3).

Nasz środowy przeciwnik ma już za sobą mecz w I rundzie wojewódzkiego Pucharu Polski – w sierpniu Ruch pokonał A-klasowe Sudety Burgrabice 10:0. Przypomnijmy, że Stalowcy w 1/32 finału tych rozgrywek otrzymali wolny los i awansowali dalej bez gry. Zwycięzca pojedynku Ruch Zdzieszowice – Stal Brzeg w kolejnej fazie zmierzy się z lepszym z pary Czarni Otmuchów/Fortuna Głogówek, a mecze tej fazy zostaną rozegrane w listopadzie.

Obie ekipy mierzyły się ze sobą w lipcu w spotkaniu sparingowym – wówczas Stal wygrała 3:0. Historię oficjalnych meczów bezpośrednich znajdziecie natomiast TUTAJ.

Nasi piłkarze wkraczają do gry w Pucharze Polski. Wszyscy liczymy, że w środę uda się zgarnąć awans do kolejnej rundy i będzie to pierwszy krok do tego, by również w III lidze zacząć poprawiać swoją sytuację. Czeka nas bardzo ciężki pojedynek, ale przecież jako jeden z faworytów do zwycięstwa w całych rozgrywkach musimy sobie radzić również i z rywalami pokroju „Zdzichów”.

Mecz Ruch Zdzieszowice – Stal Brzeg  jako sędzia główny poprowadzi Pan Bartosz Owsiany. Pierwszy gwizdek arbitra usłyszymy w środę o godzinie 17:00. Trzymajcie kciuki i wyczekujcie dobrych wieści ze Stadionu Miejskiego w Zdzieszowicach!

1/16 finału wojewódzkiego Pucharu Polski

Ruch Zdzieszowice – Stal Brzeg 

07.09.2022 (środa), godz. 17:00

Stadion Miejski w Zdzieszowicach, ul. Rozwadzka 2.

Data publikacji:
Podziel się z innymi: Facebook Twitter LinkedIn