Stal Brzeg – LZS Domaszkowice 7:0

Znakomity występ naszego zespołu i wysokie zwycięstwo z LZS-em Domaszkowice.

Stalowcy przeważali na murawie od początku do końca i przede wszystkim świetnie weszli w mecz. Już w 16. minucie strzałem głową dośrodkowanie z prawego skrzydła wykończył Michał Sypek. Trzy minuty później rezultat podwyższył Maksymilian Podgórski, dobijając z bliska uderzenie z dystansu. Tuż przed drugą połową ponownie strzałem głową gola zdobył Michał Sypek i na przerwę obie ekipy schodziły przy prowadzeniu Stali 3:0.

W drugiej części gry żółto-niebiescy kontynuowali swoją dominację. Stalowcy byli niezwykle zmobilizowani i praktycznie nie pozwalali rywalom dojść do strzału, a swoim wysokim pressingiem skutecznie utrudniali grę w piłkę zawodnikom spod Nysy. Kolejne bramki były więc kwestią czasu. W 47. minucie w polu karnym faulowany był Dawid Poniewierski, a rzut karny wykorzystał Maciej Rakoczy. W 63. minucie hat-tricka ustrzelił Michał Sypek, natomiast kolejne trafienia były autorstwa naszych zmienników. W 70. minucie bramkę zdobył Patryk Drożyński, natomiast w 87. minucie mocnym uderzeniem wynik na 7:0 ustalił Paweł Bujakiewicz.

Szersza relacja z meczu już niebawem…

22. kolejka BS Leśnica IV ligi opolskiej

bramki: Sypek 16′, 44′, 63′, Podgórski 19′, Rakoczy 47′ k, Drożyński 70′, Bujakiewicz 87′

Stal: Firek – Sztylka (64′ Zender), Tupaj, Kowalski, Brusiło, Szymczyk, Rakoczy, Sypek (64′ Chołast), Poniewierski (68′ Bujakiewicz), Rudenko (64′ Dychus), Podgórski (64′ Drożyński). Trener Paweł Schmidt.

Żółte kartki (Stal): Szymczyk, Tupaj.