Sparing nr 4: Ruch Zdzieszowice – Stal Brzeg 1:2

Nasi zawodnicy na tle lidera IV ligi opolskiej zaprezentowali się z naprawdę niezłej strony.

Stalowcy przeważali przez większość spotkania i znacznie lepiej operowali futbolówką od rywali. W pierwszej połowie nasz zespół miał kilka niezłych sytuacji – próbował Ochwat, Czajkowski, Sypek oraz zawodnik testowany, lecz wynik dopiero w 30. minucie otworzył Dominik Bronisławski, wykorzystując prostopadłe podanie. Piłkarze Ruchu również mieli kilka szans, ale nie byli w stanie pokonać Brzozowskiego.

Po zmianie stron nasi piłkarze prezentowali się jeszcze lepiej i tym razem już zdecydowanie zdominowali rywali. Szybko przyniosło to zmianę rezultatu, gdyż w 49. minucie po faulu na Mateuszu Dychusie żółto-niebiescy otrzymali rzut karny. Jedenastkę „na raty” wykorzystał Marcin Niemczyk i było 2:0. Do końca spotkania to brzeżanie byli bliżej trzeciego trafienia, niż ekipa „Zdzichów”, lecz do siatki trafili właśnie rywale. W ostatniej akcji meczu rzut wolny bardzo dobrze wykonał Dariusz Zapotoczny i ustalił końcowy wynik na 2:1.

Sparing nr 4

Ruch Zdzieszowice – Stal Brzeg 1:2

bramki: Zapotoczny 90′ – Bronisławski 30′, Niemczyk 49′

Stal – I połowa: Brzozowski – Kulejewski, Lechowicz, Kuriata, Czajkowski, Sypek, Bronisławski, Ochwat i trzech zawodników testowanych. II połowa: Firek – Wdowiak, Kowalski, Szymczyk, Niemczyk, Dychus, Ochwat i czterech zawodników testowanych. Trener Kamil Rakoczy.